63 кілометри щодня заради учнів проїздить педагог Роман Барвінок

63 кілометри щодня заради учнів проїздить педагог Роман Барвінок

63 кілометри щодня заради учнів проїздить педагог Роман Барвінок
Суспільне: Черкаси

Педагог Роман Барвінок 11 років працює, 10 з них - у Черкаському фізико - математичному ліцеї. Щодня на роботу він їздить з Чигирина, що за 63 кілометри від обласного центру. Чому чоловік хвилюється, коли ставить учням двійки та про справу честі - читайте далі.

Будні вчителя Романа Барвінка розпочинаються о шостій годині. Снідає та випиває чашку кави – розповіла дружина Катерина Барвінок. Жінка каже, що Роман виїздить на роботу о 7 ранку і повертається о 7 вечора, і вони родиною сумують за ним в час, коли його немає вдома. У всьому, додала Катерина, вони його підтримують.

учитель
Суспільне: Черкаси

На роботу з собою Роман Барвінок традиційно бере ноутбук та пару підручників. З Чигирина до Черкас іноді дістається автобусом, але здебільшого їздить із знайомими. Тривалість таких поїздок - година. Роман розповів, що завжди поспішає потрапити завчасно, аби підготуватися до уроку.

учитель
Суспільне: Черкаси

Працює чоловік у Черкаському фізико - математичному ліцеї. До кожного учня, - додав, шукає індивідуальний підхід: "Навіть, коли ти визиваєш їх когось до дошки, ти повинен знати, чи знає це дитина. Ти її повинен проглядати. Я стараюся визивати того учня, навіть якщо він руку не підіймає, але я знаю, що він може вирішити. Я не ставлю нікого в незручне становище".

Педагог розповів, що обрав математику, бо кожен урок для нього - це щось нове. Він може бачити вирішення задачі з одного боку, а учні щораз, зі слів Романа, показують альтернативні рішення.

На питання, чи ставить двійки, відповів, що майже ніколи. Бо, зі слів педагога, двійку вчитель ставить, перш за все, собі. І хвилюється, коли так оцінює учня.

учитель
Суспільне: Черкаси

Їздить з райцентру до міста вчителювати Роман Барвінок протягом 10 років. Розповів, що в нього була робота в Чигирині, але він все ж вирішив їздити до Черкас, бо там, пояснив, має хороший колектив і улюблену роботу.

Суворим буває вкрай рідко - так про вчителя розповів одинадцятикласник Артем Бариш: "Якщо він бачить, що людина не навчається, він може накричати, але це він хвилюється, це він не від злості. Ми просто перший рік, які обов’язково здаватимуть ЗНО з математики. І він не дає нам шансу гуляти".

Вчитель фізики Олександр Молодик знайомий із Романом Барвінком зі студентських років. Чоловік згадував, що студентом він був дуже амбіційним, він завжди хотів бути найкращим, і іноді навіть переживав, коли у когось виходило краще. Він тоді докладав зусиль.

Роман Барвінок пояснив, що вчительська династія його родини бере початок із 1918 року. Учителем працювала прабабуся та батьки. І сам він, каже, справу не покине.

Авторка Тетяна Недбайло

Читайте також

На початок