В селі на Волині вперше працювала мобільна гінекологічна бригада

В селі на Волині вперше працювала мобільна гінекологічна бригада

В селі Лаврів у Боратинській громаді працювала мобільна гінекологічна консультативна бригада обласного перинатального центру. Гінекологиня та лікарка ультразвукової діагностики безплатно обстежували жінок.

У село лікарі цієї мобільної бригади приїхали вперше, розповіла Суспільному сестра медична місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини Оксана Марцинюк.

"Для того, щоб запросити жінок у нас є група спеціальна, куди ми скидали інформацію, пацієнтам повідомляли, декому особисто передзвонювали. В основному ми направлені на профілактику, але люди хворіють, так само і лікуємо", — зазначила медична сестра.

Впродовж дня у Лаврові виїзна бригада медиків оглянула 21 жінку, стільки ж зробили ультразвукових діагностик.

Щорічний огляд в гінеколога, говорить лікарка ультразвукової діагностики Яна Кравченко, дозволяє жінкам запобігти ускладненням багатьох хвороб.

"Найпоширеніше — виявлення міоматозних вузлів новоутворів матки, про які жінки взагалі не знали, кісти. При огляді молочних залоз було виявлено фіброаденоми, аденоми, а також виявлено багато вузлів щитоподібної залози", — зазначила лікарка.
Лікарка ультразвукової діагностики Яна Кравченко
Лікарка ультразвукової діагностики Яна Кравченко. Фото: Суспільне Луцьк

Місцева жителька Ірина Оксенюк каже: приїзду медичної бригади рада, бо це можливість швидко пройти усі необхідні обстеження.

"Є такі хвороби, які на ранніх стадіях взагалі не можна виявити, але якщо вчасно будеш ходити, тоді й вчасно виявиш і проблему.01:21+00:52 Є і люди похилого віку, можливо є такі, що не можуть діток покинути, а тут близько", — говорить жінка.
В селі на Волині вперше працювала мобільна гінекологічна бригада
Жителька Боратинської громади Ірина Оксенюк. Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла гінекологиня Тетяна Приходько, також бригада проводить швидкі тести на ВІЛ-СНІД, сифіліс, гепатит і може перевірити рівень цукру у крові. На огляд приходять пацієнтки різного віку.

"Наймолодших приводили 14 років були в нас дітки, 13 років, це консультовані і найстарша за 80 років була жінка", — додала Тетяна Приходько.
Лікарка гінекологиня Тетяна Приходько
Лікарка гінекологиня Тетяна Приходько. Фото: Суспільне Луцьк

Виїзна медбригада працює з жовтня 2022 року, за цей час лікарі оглянули майже шість тисяч жінок. Зі слів гінекологині Тетяни Приходько, кількість охочих пройти обстеження збільшилося.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок