18 лікарня у Харкові почала прийом COVID-хворих: яких лікарів не вистачає

18 лікарня у Харкові почала прийом COVID-хворих: яких лікарів не вистачає

18 лікарня у Харкові почала прийом COVID-хворих: яких лікарів не вистачає Суспільне Харків

У Харківській міській багатопрофільній лікарні №18, яка з 1 жовтня приймає хворих на COVID, бракує персоналу: звільнилися рентгенолог та два рентген-лаборанти, не вистачає анестезіологів.

Про це розповів головний лікар міської багатопрофільної лікарні №18 Борис Менкус.

За його словами, щоб приймати хворих на COVID, у лікарні перепрофілювали дитяче відділення, розташоване в окремій будівлі. Пацієнтів, які там перебували, виписали, а чотирьох перевели до лікарні №24.

"Ми готові приймати пацієнтів з 14:00 сьогодні, 1 жовтня. Враховуючи те, що на сьогодні є понад 400 хворих, підозрілих на COVID, ми, якщо враховувати уже досвід інших лікарень, заповнимося за 4-5 годин", — сказав Менкус.

У цій лікарні зможуть розмістити 53 пацієнти з коронавірусом, є 38 кисневих точок, 16 балонів кисню. Балонів недостатньо, говорить Менкус.

18 лікарня у Харкові приймає COVID-хворих: яких лікарів не вистачаєСуспільне Харків

Після перепрофілювання з лікарні звільнилися лікар-рентгенолог і два рентген-лаборанти.

"Звільнилися два рентген-лаборанти, за сімейними обставинами пішов лікар-рентгенолог, і ми зараз вирішуємо це. Шукаємо цих лікарів у Чугуєві, Змієві, Дергачах, Мерефі, звернулися на кафедру рентгенології", — говорить Менкус.

До лікарні влаштувалися троє лікарів-анестезіологів, але Менкус каже: не відмовляться, якщо прийде ще декілька анестезіологів. Відповідно до вимог НСЗУ, лікарі-анестезіологи, які працюють із хворими на коронавірус, не мають працювати з іншими хворими, а у 18 лікарні є пацієнти без COVID, які теж потребують їхньої допомоги.

COVID-пакети від НСЗУ лікарня ще не отримала, говорить головний лікар.

"Досвід мого колеги з 25 лікарні, йому довелося займатися цим 1,5 місяці. Я сподіваюся, ми вирішимо це швидше", — говорить Менкус.

18 лікарня у Харкові приймає COVID-хворих: яких лікарів не вистачаєСуспільне Харків

Зараз у лікарні сформували чотири бригади, які будуть почергово працювати із пацієнтами з COVID. До бригади входить лікар-анестезіолог, лікар-терапевт або хірург, на кожного лікаря — дві медсестри, і три людини молодшого персоналу.

"Засоби захисту є, є підтримка Департаменту охорони здоров'я: вони знайшли кошти — 118 тисяч на дезінфекційні засоби і 226,5 тисяч на засоби індивідуального захисту", — розповів Менкус.

Що відомо

  • За добу коронавірус підтвердили у 447 людей на Харківщині.
  • У Харкові хворих на СOVID з 1 жовтня приймають обласна інфекційна лікарня, чорнобильський диспансер, міські лікарні №13, №17, №25, №18. Вагітних хворих на COVID приймає пологовий будинок №2.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди