Називатимуть, як затоплені села: у Черкасах можуть перейменувати вулиці

Називатимуть, як затоплені села: у Черкасах можуть перейменувати вулиці

У Черкасах вулиці у садових товариствах можуть отримати назви затоплених Кременчуцьким водосховищем сіл. Станом на січень 2024 року ці проїзди пронумеровані та власних назв не мають.

Про це Суспільному розповів один із членів топонімічної комісії міської ради Сергій Шамара.

Зі слів історика, 212 українських сіл 63 роки тому пішли під воду Кременчуцького водосховища. Сталося це після будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Серед затоплених 38 сіл Черкащини.

У міському об'єднанні садових товариств "Садівник" між будинками 31 проїзд. Вони мають лише умовні назви, розповів пан Андрій. Він щодня приїздить сюди, аби займатися господарством.

Називатимуть затопленими селами: у Черкасах можуть перейменувати вулиці
Фото: Суспільне Черкаси

"Вулиці тут люди самі поназивали, основні дві вулиці Грушева, Вишнева. Свій провулочок ми самі назвали собі Веселий. Ну номера є, ділянка велика, поділена".

Відсутність офіційних назв приносить незручності. Бо пояснити немісцевим, як проїхати до будинку – складно.

"Якщо на околиці тут поряд орієнтир гаражний кооператив «Сирена», заїзд на сади, тут можна зрозуміти, а десь трошечки глибше в середину, все, це, як то кажуть, темний ліс. Я знаю, що от сусід через дві ділянки, вони тут живуть і не можуть прописатися, тому що на їх приватизованій землі десь в генеральному плані вулиця має проходить якась".

Пані Олександра з чоловіком планують переїхати до цього товариства. Розповіла, що вже мала клопіт, викликаючи сюди таксі.

Називатимуть затопленими селами: у Черкасах можуть перейменувати вулиці
Фото: Суспільне Черкаси

"Тут провулки навіть по номерах і дуже тяжко пояснити куди їхати. Поки що ми на машині, але ж взагалі хтось, щоб приїхав чи родичі, чи хто – це дуже тяжко пояснити".

Топонімічна комісія запропонувала іменувати проїзди назвами затоплених сіл, розповів її член Сергій Шамара.

"Це затоплені села, хутори, там навіть острів є один. Було таке село Мойсинці, було Самовиця поблизу Черкас. Здебільшого понад 25 топонімів з понад 30 вже присвячені, тому пропонуємо ми проголосувати, щоб назвали населеними пунктами, які взагалі зникли".

Називатимуть затопленими селами
Фото: Суспільне Черкаси

Сергій Шамара розповів про ті села, які обрали для найменування проїздів:

"Навпроти Черкас здебільшого розташовані були ті села, які затопили. От на їхню честь найменувати пропонуємо проїзди. Хоча трапляються ті, які розташовані нижче по течії, та ж Лящівка, наприклад".

Далі обрані назви, мають затвердити депутати, додав Сергій Шамара.

"Все по процедурі. Якщо виконком бере собі це за проєкт, йому це потрібно провести швидше, якщо він це передає як проєкти рішення міської ради, то далі питання просто за засіданням міської ради та її голосуванням".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок