Голова ВГО "Український союз пожежної та техногенної безпеки" Борис Платкевич заявив, що підвищення штрафів не розв'яже проблему пожежної безпеки, оскільки навіть більші стягнення не лякають великі підприємства. За його словами, в Україні потрібно змінювати систему, зокрема, ввести недержавну систему пожежного аудиту.
"Якщо механізм підвищення штрафів не працює, а він не працює, то потрібні зміни на законодавчому рівні. Потрібно ввести недержавну систему пожежного аудиту. І є змога це зробити, бо в Україні діють понад 13 органів з оцінки відповідності системі пожежно-техногенної безпеки, акредитовані Національним агентством акредитації України на інспектування протипожежної системи", - сказав Платкевич в ефірі Українського радіо.
Також, за його словами, власників, які відповідають за пожежну безпеку будівлі, потрібно зобов’язати проводити пожежний аудит у відповідні строки, а ДСНС повинні це контролювати.
"І якщо власник не провів аудит, контролюючі органи повинні закрити будівлю, попри те, чи це ТРЦ чи навчальний заклад", - уточнив голова ВГО "Український союз пожежної та техногенної безпеки".
Платкевич зазначив, що порушення правил пожежної безпеки - це комплексна проблема, а збільшення штрафів можна розглядати тільки як один із елементів боротьби з нею. До того ж, за словами експерта, збільшення стягнень зазвичай більше бояться малі підприємства, тоді як пожежі більше трапляються на великих підприємствах та в готелях.
"І для великих торгово-розважальних центрів ─ це не штрафи, навіть якщо вони будуть збільшені. Напевно, вони заплатять цей штраф і не будуть виконувати ті заходи на багато сотень тисяч гривень, які потрібно виконати задля пожежної безпеки", ─ резюмував він.
Що відомо
- Кабінет міністрів 23 вересня погодив законопроєкт, який посилить відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки.
- Пропонується встановити штрафи на рівні від 3400 до 10 200 гривень за умисний неправдивий виклик рятувальників або швидкої допомоги.
- Мінімальний штраф за невиконання приписів та порушення вимог пожежної та техногенної безпеки пропонують встановити у розмірі 510 гривень, а максимальний ― 8500 гривень.
- Також пропонується запровадити кримінальну відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, якщо воно спричинило виникнення аварії.