Як боротися з порушниками правил пожежної безпеки. Пояснює експерт

Як боротися з порушниками правил пожежної безпеки. Пояснює експерт

Ексклюзивно
Як боротися з порушниками правил пожежної безпеки. Пояснює експерт УНІАН

Голова ВГО "Український союз пожежної та техногенної безпеки" Борис Платкевич заявив, що підвищення штрафів не розв'яже проблему пожежної безпеки, оскільки навіть більші стягнення не лякають великі підприємства. За його словами, в Україні потрібно змінювати систему, зокрема, ввести недержавну систему пожежного аудиту.

"Якщо механізм підвищення штрафів не працює, а він не працює, то потрібні зміни на законодавчому рівні. Потрібно ввести недержавну систему пожежного аудиту. І є змога це зробити, бо в Україні діють понад 13 органів з оцінки відповідності системі пожежно-техногенної безпеки, акредитовані Національним агентством акредитації України на інспектування протипожежної системи", - сказав Платкевич в ефірі Українського радіо.

Також, за його словами, власників, які відповідають за пожежну безпеку будівлі, потрібно зобов’язати проводити пожежний аудит у відповідні строки, а ДСНС повинні це контролювати.

"І якщо власник не провів аудит, контролюючі органи повинні закрити будівлю, попри те, чи це ТРЦ чи навчальний заклад", - уточнив голова ВГО "Український союз пожежної та техногенної безпеки".

Платкевич зазначив, що порушення правил пожежної безпеки - це комплексна проблема, а збільшення штрафів можна розглядати тільки як один із елементів боротьби з нею. До того ж, за словами експерта, збільшення стягнень зазвичай більше бояться малі підприємства, тоді як пожежі більше трапляються на великих підприємствах та в готелях.

"І для великих торгово-розважальних центрів ─ це не штрафи, навіть якщо вони будуть збільшені. Напевно, вони заплатять цей штраф і не будуть виконувати ті заходи на багато сотень тисяч гривень, які потрібно виконати задля пожежної безпеки", ─ резюмував він.

Що відомо

  • Кабінет міністрів 23 вересня погодив законопроєкт, який посилить відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки.
  • Пропонується встановити штрафи на рівні від 3400 до 10 200 гривень за умисний неправдивий виклик рятувальників або швидкої допомоги.
  • Мінімальний штраф за невиконання приписів та порушення вимог пожежної та техногенної безпеки пропонують встановити у розмірі 510 гривень, а максимальний ― 8500 гривень.
  • Також пропонується запровадити кримінальну відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, якщо воно спричинило виникнення аварії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди