У США засудили росіянина, який без квитка, паспорта та візи прилетів до країни

У США засудили росіянина, який без квитка, паспорта та візи прилетів до країни

США, росіянин в літаку без квитка
На злітно-посадковій смузі міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса, США, 25 грудня 2022 р. Фото: AP Photo/Damian Dovarganes

В американському штаті Каліфорнія визнали 46-річного громадянина Росії Сергія Очигаву винним у брехні федеральним агентам під час спроби перетнути кордон. Йому загрожує до п'яти років ув'язнення. Вирок оголосять 5 лютого.

Про це пише російська служба Бі-Бі-Сі.

Чоловіка арештували після того, як 4 листопада 2023 року прилетів з Копенгагена до Лос-Анджелеса. Як він туди потрапив, залишається незрозумілим: у нього, як з'ясувалося, не було ні паспорта, ні візи, ні квитка на літак. Прокурори стверджували, що контроль за безпекою він пройшов, прилаштувавшись до іншого пасажира.

Як говорилося в обвинувальному висновку, у літаку чоловік постійно пересідав з одного місця на інше, чим привернув до себе увагу бортпровідників.

При спробі перетнути кордон він не зміг пред'явити паспорт чи візу, хоча пізніше при огляді його багажу у нього виявилися внутрішні посвідчення особи, видані владою Росії та Ізраїлю. Він також стверджував, що забув паспорт у літаку, що й послужило підстав для звинувачення в обмані або введенні в оману прикордонників.

Сам росіянин казав, що не пам'ятає, як потрапив до літака, бо не спав три дні.

На початок