Сполучені Штати планують розмістити ядерну зброю у Великій Британії – The Telegraph

Сполучені Штати планують розмістити ядерну зброю у Великій Британії – The Telegraph

ЗМІ
Білий дім, США, Британія, Ядерна зброя
Будівля Білого дому у Вашингтоні, Сполучені Штати Америки. Фото: AP

Сполучені Штати Америки планують розмістити ядерну зброю у Сполученому Королівстві вперше за 15 років через зростання загрози з боку Росії.

Про це свідчать документи Пентагону, з якими ознайомилися журналісти The Telegraph.

США вивели ядерні ракети з Британії у 2008 році, вважаючи, що загроза холодної війни з боку Москви зменшилася. Проте повідомлення про повернення цієї зброї зʼявилося після попереджень про те, що країни НАТО повинні підготувати своїх громадян до війни з Росією.

Минулого тижня старший військовий чиновник НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що громадяни повинні готуватися до тотальної війни з Росією в наступні 20 років, яка вимагатиме кардинальних змін у їхньому житті.

Повернення американської зброї до Сполученого Королівства є частиною загальнонатовської програми розвитку та модернізації ядерних об’єктів у відповідь на загострення напруженості з Кремлем після вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Росія заявила, що розміщення американської зброї в Британії буде розцінено Москвою як "ескалацію" і буде зустрінуто "компенсаційними контрзаходами". Документи, що розкривають рішення про розміщення ядерних боєголовок, були розміщені на сайті державних закупівель США.

Наразі США мають боєголовки, розміщені в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині згідно з угодою НАТО про розподіл ядерної зброї.

"Сполучені Штати регулярно модернізують свої військові об’єкти в країнах-союзниках. Таку діяльність часто супроводжують несекретні адміністративні бюджетні документи. Політика США полягає в тому, щоб ні підтверджувати, ні спростовувати наявність або відсутність ядерної зброї в будь-якому загальному або конкретному місці", — речник Пентагону.
На початок