На реабілітації в Одеському зоопарку перебувають понад 20 кажанів, яких принесли містяни

На реабілітації в Одеському зоопарку перебувають понад 20 кажанів, яких принесли містяни

На реабілітації в Одеському зоопарку перебувають понад 20 кажанів, яких принесли містяни
Кажан, який перебуває на реабілітації в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

На реабілітації в Одеському зоопарку перебуває понад 20 кажанів. Їх тут виходжують, щоб потім випустити у природу. Найслабших планують передати до Харківського центру реабілітації рукокрилих.

Цього місяця жителі Одеси врятували та принесли до зоопарку чотирьох кажанів, минуло — понад 24. Цієї зими містяни частіше їх знаходили на балконах та лоджіях, розповів директор зоопарку Ігор Біляков.

"Буває перепади температури, чи з інших причин хтось потривожив цих кажанів на зимівлі. І вони опиняються десь на балконі, десь на лоджії. У квартирі. Наші люди дуже дбайливо ставлять навіть до таких тварин, яких бояться чи мають забобони. Вони їх не ображають і ось тих, яких підбирали, приносили до нас. Приносили по одній", — зазначив Ігор Біляков.

Кажан, Одеський зоопарк
Кажани на реабілітації в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Тварин, які ще не впали в сплячку, тримають в спеціальному боксі. Майже у всіх недостатня вага і через це вони не можуть піти на зимівлю, пояснила завідувачка секції хижих тварин Оксана Фунтова.

"Оскільки вага недостатня, я кожного дня годую, догодовую, перевіряю вагу, даю попити води. Кажани — це дуже важливі тварини. Тому що одна колонія може з'їсти до 130 кілограмів комах за один день всього. Кажани занесені до Червоної книги. Вони потребують допомоги нашої", — додала Оксана Фунтова.

Маленький кажан, Одеський зоопарк
Кажан в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Найближчим часом найслабкіших особин, які перебувають в зоопарку, передадуть до Харківського центру реабілітації рукокрилих.

Працівниця зоопарку також розповіла, що через війну та чисельні руйнування будівель популяція кажанів зменшилася. Якщо ви знайшли кажана, в зоопарку радять одягти рукавиці та помістити тварину в коробку з тканиною, де є отвори. Потім можна віднести до зоопарку.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок