Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтня Суспільне Суми

З 1 жовтня споживачам Котельні північного промвузла в Сумах обіцяють гарячу воду, а лікарням, садочкам та школам, і - опалення за потреби. Про це 28 вересня повідомили під час апаратної наради у Сумського міського голови.

Стало це можливим через укладення договору, який підписали “Сумитеплоенерго” та “Сумське науково-виробниче об'єднання”. Поручителем виконання якого виступило комунальне підприємство “Міськсвітло”.

Котельня північного промвузла обслуговує третю частину міста. Це близько 300 житлових будинків та 30 навчальних і лікувальних закладів. Гарячої води у людей немає п’ять місяців.

“Вранці і ввечері - каструля, відро. І дітей купаєш, і себе. Миєш і все переш. А що робити? Жур.: - Бойлер поставити думали чи ні? – Не думала, бо нема за що”, - говорить мешканка Курського мікрорайону Віра Каплін.

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтняСуспільне Суми

Минулого тижня міська рада погодила, аби комунальне підприємство “Міськсвітло” виступило поручителем виконання договору, який уклали між собою Сумське науково-виробниче об’єднання і Сумитеплоенерго. Йдеться про надання теплової енергії та заповнення теплових мереж хімічною очищеною водою. Під час сесії, коли давали погодження, говорили про близько 3 млн грн.

“Гаряча вода і тепло зазначеної сфери буде подаватися до початку опалювального сезону. Далі це вже буде подача зазначеної послуги від КППВ”, - говорить директор ТОВ “Сумитеплоенерго” Дмитро Васюнін.

У директораКП “Міськсвітло”Едуарда Велитченка 30 вересня закінчується контракт, але, за його словами, це не вплине на договір.

“Не від мене залежить. Продовження контракту залежить від мера міста, якщо він підписує, значить він підписує. Я вже давно віддав контракт. Він давно вже у нього. Але це не залежить, якщо буде інший директор, що договір не буде дійсним”, - говорить він.

“Такі домовленості були з нашою юридичною службою, ініціатива надавача послуги - теплоенерго, щоб була згода від комунального підприємства. Хоча в тому році давала міська рада”, - говорить заступниця директора Котельні північного промвузла Ірина Рибальченко.

Гарячу воду споживачам КППВ у Сумах обіцяють увімкнути з 1 жовтняСуспільне Суми

Також додає стосовно оплати: “Будь-яка гривня, яка заходить на рахунок НВО, розщеплюється на кілька складових: це Нафтогаз, Сумигаз і Сумитеплоенерго”.

Тобто, за її словами, якщо виходити з тієї суми, яка буде залишатись, це 20-24%, каже Рибальченко.

“Це гроші, які будуть на рахунку Сумське НВО, Здійснюватимуть розрахунки. Якщо сума з 2,5 млн перетворюється в 1 млн і 500 тис. заповнення (технічною водою – ред.), то це не така велика сума, щоб завод не розрахувався”, - додає вона.

Першу проплату за договором Котельня північного промвузла має зробити після 1 грудня.

“Такі договори дуже часто укладаються для забезпечення виконання сплати кредитів людей, сплати також і товариств з обмеженою відповідальністю, різних підприємств, юридичних осіб. Складно визнати такий договір недійсним. Такі договори є законні”, - говорить юрист Семен Стадник.

У разі невиконання основним боржником, у цьому випадку це - котельня північного промвузла - зобов’язань перед Сумитеплоенерго, то поручитель бере на себе зобов’язання виконати таку оплату коштів, говорить він.

За словами Дмитра Васюніна, на сьогодні борг Сумського науково-виробничого об’єднання перед “Сумитеплоенерго” за транспортування теплової енергії складає 89 млн грн.

Авторка - Євгенія Токарєва

Що відомо

  • Восени 2018 року депутати Сумської міської ради погодили рішення придбати у власність Клуб “Юного техніка”, який належав Сумському НВО. Зробили це, аби підприємство могло розрахуватися за накопичені борги по газу для початку опалювального сезону котельнею. Тоді йшлося про суму близько 15 млн грн.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди