Зеленський внесе до Ради законопроєкт щодо множинного громадянства

Зеленський внесе до Ради законопроєкт щодо множинного громадянства

Зеленський внесе до Ради законопроєкт щодо множинного громадянства
Президент Володимир Зеленський. Фото: Zelenskiy/Telegram

Президент Володимир Зеленський у понеділок, 22 січня, заявив, що внесе до Верховної ради законопроєкт щодо множинного громадянства.

Про це Зеленський сказав у привітанні з нагоди Дня Соборності.

"Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства", — розповів Зеленський.

За його словами, законопроєкт дасть змогу мати українське громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресора.

Йдеться про всіх, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки. Всіх, хто допомагає Україні попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі.

"Іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину. І Україна стане для них такою. Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома. Не туристами, а громадянами. Великої, соборної, єдиної України", — сказав президент.

Він додав, що українці б’ються за право бути українцями. І відповідне рішення – один з елементів такої свободи, одна з можливостей реалізації такого права. Права бути українцем.

За словами Зеленського, сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець.

"Ті, хто з початком повномасштабної війни, незалежно від місця проживання, народження, паспорта, ствердно сказали: "Я – українець". Довели справами. Наша багатомільйонна діаспора, наші лобісти інтересів України в усьому світі. Хто збирає, знаходить, пакує та передає все, що потрібно для перемоги", — сказав президент.

Він додав, що всі, хто не забув власного коріння та не дає світу забути про Україну, українці за походженням, які давно довели, що є українцями за духом, після багатьох років очікування нарешті мають стати українцями й за паспортом на законодавчому рівні.

День Соборності щороку відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

На початок