ППО Ленінградської області РФ не розрахована на удари з півдня — ISW

ППО Ленінградської області РФ не розрахована на удари з півдня — ISW

ППО Ленінградської області РФ не розрахована на удари з півдня — ISW
Пожежа в Леніградській області. Фото: Telegram/Александр Дрозденко

Російська протиповітряна оборона Ленінградської області є слабкою і швидше за все, не розгорнута для захисту від ударів з півдня.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російські системи протиповітряної оборони в Ленінградській області, швидше за все, розташовані для захисту від ударів з північного заходу і заходу, оскільки Росія історично розгортала свою протиповітряну оборону в цьому регіоні для захисту від гіпотетичних атак НАТО.

Як відзначили аналітики, російські військові наразі реформують Ленінградський військовий округ з наміром підготуватися до можливої майбутньої звичайної війни проти НАТО і, можливо, розташовують військові об'єкти вздовж кордону з країнами-членами НАТО.

“Українські удари в Ленінградській області можуть спонукати російські війська передислокувати системи ППО ближнього радіусу дії вздовж очікуваних маршрутів польотів українських безпілотників для захисту потенційних цілей, що мають стратегічну цінність”, — йдеться в аналітичному звіті.

За даними аналітиків, російські сили, які використовують системи малої дальності, такі як "Панцир", можуть бути не в змозі покрити всі важливі потенційні цілі в Ленінградській області без перекидання додаткових систем в цей район. Продовження українських ударів в глибокому тилу Росії може посилити тиск на російську протиповітряну оборону в цілому, йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначили в ISW, українські сили провели успішні удари з безпілотників по цілях у Ленінградській і Тульській областях, де повторні удари українських безпілотників можуть зафіксувати російські системи ППО ближнього радіусу дії, що захищають потенційно важливі об'єкти вздовж очікуваних маршрутів польотів.

Зазначається, що ЗМІ з посиланням на джерела в українських спецслужбах, повідомили, що в ніч з 20 на 21 січня українські силовики завдали ударів з безпілотників по заводу "Щегловський вал" у Тулі та заводу "Новатека" і газовому терміналу поблизу порту Усть-Луга в Ленінградській області. За наявною інформацією, завод "Щегловський Вал" виробляє системи протиповітряної оборони "Панцир-С" і "Панцир-С1", а комплекс в Усть-Лузі переробляє стабільний газовий конденсат на легку і важку нафту, дизельне паливо, гас і військово-морське паливо.

Російські джерела оприлюднили кадри вибухів у Тулі та Усть-Лузі, імовірно, в результаті успішних українських ударів, відзначили аналітики.

“Геолокаційні кадри, опубліковані 20 січня, показують додаткові вибухи над Смоленськом, що вказує на можливі українські удари в цьому районі. Міністерство оборони Росії заявило, що російські засоби ППО знищили п'ять безпілотників над Тульською, Орловською та Смоленською областями. Як повідомляється, 18 січня українські сили завдали успішного удару з безпілотника по російських військових об'єктах у Ленінградській області”, — йдеться в аналітичному звіті.

На початок