«Те, що ми бачимо зараз, я не можу назвати демократією»: Кличко про українську владу

«Те, що ми бачимо зараз, я не можу назвати демократією»: Кличко про українську владу

ЗМІ
Кличко, Київ, влада
Міський голова Києва Віталій Кличко. Фото: КМДА

Існуючий режим в Україні далекий від демократії, він більше схожий на авторитаризм, а українське телебачення стає дедалі централізованим та чимось схоже на російське.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко в інтерв'ю канадській газеті The Globe and Mail.

"Те, що ми бачимо зараз, я не можу назвати демократією. Це пахне вертикаллю та авторитаризмом", — каже Кличко.

За його словами, за таке становище несуть відповідальність певні люди, яких він відмовився називати.

"Вони хочуть, щоб все було централізовано, і саме тому я бачу централізовані ЗМІ та телебачення в Україні, і вони також намагаються централізувати владу, побудувати вертикаль", — зазначив міський голова Києва.

Він також звернув увагу на те, що левову частку українського телеефіру за останні два роки займає національний телемарафон, в якому немає місця для альтернативних точок зору.

"Ми бачимо реальне прагнення представити лише одну інформацію, яку вони намагаються контролювати", — підкреслив Кличко, додавши, що є журналісти, які критикують нинішню владу президента Володимира Зеленського і зазнають тиску.

Кличко каже, що така ситуація в країні його турбує, оскільки бачив це раніше в Росії, де майже нічого не залишилося від опозиційних партій чи ЗМІ, які критикують президента Володимира Путіна.

15 січня у поліції Києва повідомили, що правоохоронці перевіряють факт погроз журналісту проєкту "Наші гроші" Юрію Ніколову. Він займається журналістськими розслідуваннями про держзакупівлі, зокрема, завищення цін на товари і послуги. Також раніше писав про корупцію на військових закупівлях.

Сам Юрій Ніколов написав у Facebook пост про те, що ввечері 14 січня до його квартири приходили невідомі, які своїми діями налякали сусідів та його маму-пенсіонерку.

На початок