РФ і надалі намагатиметься "пробити" українську систему ППО — ISW

РФ і надалі намагатиметься "пробити" українську систему ППО — ISW

РФ і надалі намагатиметься "пробити" українську систему ППО — ISW
Робота української ППО. Фото ілюстративне: Сергій Наєв

Російські війська, ймовірно, продовжать коригувати ракетні та безпілотні ударні комплекси, намагаючись пробити українську систему ППО.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначають, що 20 січня російські війська провели обмежену серію ударів по Україні на тлі постійних зусиль Росії з випробування і тиску на українську протиповітряну оборону. Українські військові повідомили, що російські сили запустили сім “шахедів” із Приморсько-Ахтарська, Краснодарський край, і три ракети С-300 з окупованої території Луганської області. Повідомлялося, що українські сили перехопили чотири безпілотники і що ракети С-300 завдали удару по Новогродівці Донецької області.

“Речник Повітряних сил Збройних сил України полковник Юрій Ігнат заявив, що нещодавні серії російських ударів були спробою перевантажити українську протиповітряну оборону, і що російські сили продовжують запускати безпілотники і ракети таким чином, щоб пробити і послабити можливості української протиповітряної оборони”, — йдеться в аналітичному звіті.

Зазначається, що Ігнат визнав, що українські війська зосередили значну кількість засобів ППО під Києвом для захисту від регулярних російських ударів, і що українським військам буде важко розосередити ці системи, оскільки російська кампанія завдання ударів продовжується.

Інші ключові висновки ISW:

  • Президент Росії Володимир Путін у листі до саміту Руху неприєднання від 20 січня неправдиво заявив, що Росія підтримує "безумовну рівність" і "суверенітет" усіх держав, що суперечить офіційній позиції Росії щодо її війни в Україні та її ширшим імперським амбіціям.
  • Посол Росії в Данії Володимир Барбін 20 січня у відповідь на нещодавню американо-данську угоду, що дозволяє американським військам доступ до військових баз в Данії, погрожував Данії — країні-засновниці НАТО.
  • Експорт російських енергоносіїв до Китаю значно збільшився у 2023 році на тлі зростаючої залежності Росії від доходів від продажу нафти для подолання фіскального тягаря, спричиненого війною в Україні.
  • Комісар Європейського Союзу з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив 20 січня, що ЄС матиме можливість виробляти від 1,3 до 1,4 мільйона артилерійських снарядів до кінця 2024 року і забезпечить постачання "більшості" снарядів в Україну.
  • Російські війська здійснили підтверджене просування вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, а також у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей на тлі позиційних боїв уздовж фронту.
  • Інструктор російського спецназу "Штурм-Z" заявив 16 січня, що особовий склад Росгвардії, який діє на території окупованої України, має систематичні проблеми зі зберіганням техніки та озброєння.
  • Окупаційна влада продовжує підготовку до виборів президента РФ у березні 2024 року.

На початок