ЄС запровадив санкції проти підозрюваних у фінансуванні ХАМАСу

ЄС запровадив санкції проти підозрюваних у фінансуванні ХАМАСу

ЄС запровадив санкції проти підозрюваних у фінансуванні ХАМАСу
Санкції. Ілюстративне фото: Unsplash

ЄС наклав санкції на шістьох людей з різних країн, які ймовірно причетні до фінансування палестинського руху ХАМАС.

Про це повідомили у Раді ЄС.

Серед підозрюваних у фінансуванні та відмиванні грошей для ХАМАСу є громадяни Судану, Алжиру та Лівану.

Одним із підозрюваних, на якого були накладені санкції є Муса Мухаммад Салім Дудін. За даними ЄС, це провідна фігура ХАМАСу та член її Політбюро.

Ймовірними фінансистами бойовиків також є підприємець Айман Ахмад Аль-Дувайк, який проживає в Алжирі, і Абдельбасит Ельхассан Мохамед Хайр Хамза, колишній соратник правителя Судану Омара аль-Башира, який був усунений у 2019 році.

Припускають, що Хамза був причетний до переказу майже 20 мільйонів доларів ХАМАСу та керував інвестиційним портфелем для терористичної організації.

ЄС також звинувачує Аль-Дувейка у спільному управлінні портфелем іноземних інвестицій ХАМАС. Він також бере участь в управлінні компаніями, які, як кажуть, є частиною міжнародної фінансової мережі ХАМАС.

Під санкції також потрапили власник компанії Shuman for Currency Exchange SARL Набіль Чуман, старший фінансист ХАМАС Ріда Алі Хаміс та Халед Чуман.

Підсанкційним громадянам більше не дозволяється в’їжджати до ЄС і отримувати активи та економічні ресурси з території ЄС. Їхні власні активи в ЄС будуть заморожені.

ЄС запровадив систему обмежувальних заходів

Окрім того, Рада ЄС запровадила спеціальну систему обмежувальних заходів, щоб Євросоюз міг притягувати до відповідальності будь-яку фізичну або юридичну особу, яка підтримує, сприяє або дає змогу здійснювати насильницькі дії ХАМАС і Палестинського ісламського джихаду (ПІД).

Відповідно до нових заходів ЄС може переслідувати тих, хто матеріально або фінансово підтримує ХАМАС або ІД. Він також може переслідувати тих, хто бере участь у плануванні, підготовці або сприянні насильницьким діям ХАМАС або ІД. Нова система санкцій діятиме до 19 січня 2025 року.

На початок