Вірменія стверджує, що в результаті боїв у Нагірному Карабасі знищено чотири вертольоти і десять танків армії Азербайджану. Про це повідомляє Міноборони Вірменії.
За версією Єревана, армія Азербайджану почала агресію проти невизнаної Нагірно-Карабаської республіки о 7 ранку 27 вересня.
"Опорні пункти і мирні населені пункти були вражені застосуванням артилерійських систем. Потім мотострілкові і бронетанкові частини противника атакували з півночі, півдня і південного сходу", – повідомили у міноборони Вірменії.

У Єревані вказують, що в даний час частини їхньої армії ведуть оборонні бої на зазначених напрямках, зупиняючи просування Азербайджану.
"Противник (Азербайджан – ред.) несе великі втрати живої сили і броні. Було знищено 4 вертольоти противника, 10 танків і бойову машину. Втрати Армії оборони уточнюються", – повідомив Єреван.
Тим часом Міноборони Азербайджану стверджує, що його "контрнаступальна операція успішно продовжується".
"Підрозділи Азербайджанської армії ведуть бої за важливі висоти, що знаходяться під окупацією вірменських військ на Тертер-Агдамському, Фізулі-Джебраїльському напрямках і в напрямку гори Муровдаг. Ракетно-артилерійські війська і авіаційні засоби наносять удари по командних пунктах противника, знищуючи його велику кількість маневрувальних сил, бойової техніки і військові об'єкти", – повідомили у Баку.
"На всій лінії фронту йдуть запеклі бої", – заявили в Азербайджані.
Крім того, Баку повідомило, що "щоб повністю не знищити гарнізон вірменських збройних сил в населеному пункті Агдере і не збільшити кількість бойових втрат, військове командування Азербайджану запропонувало вірменському командуванню не чинити опір на цьому напрямку та здатися".
Баку стверджує, що поводження з військовополоненими та цивільним населенням буде здійснюватися відповідно до вимог Женевської конвенції та міжнародного гуманітарного права.
"Якщо буде опір, то ми будемо нейтралізувати кожного озброєного", – повідомили в Міноборони Азербайджану.
Що відомо
- 27 вересня у збройному конфлікті Вірменії та Азербайджану сталося загострення. Міноборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села і позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні, президент Ільхам Алієв повідомив про загиблих серед цивільного населення. У відповідь премʼєр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах і оголосив загальну мобілізацію. Україна вже висловила занепокоєння через загострення конфлікту.
- Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території.
- Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Мінська група ОБСЄ, створена в 1992 році, є посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту. До групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.
- Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.