На Полтавщині збільшилась потреба у донорах: з чим це пов’язано

На Полтавщині збільшилась потреба у донорах: з чим це пов’язано

На Полтавській обласній станції переливання крові нині є потреба у донорах всіх груп та резусів. Нині медзаклад окрім лікарень області забезпечує компонентами крові й госпіталі у прифронтових регіонах.

Про це Суспільному розповів головний лікар Володимир Рудіков.

34-річний Віктор Калюжний прийшов на прийом до лікаря перед здачею крові. Після нього чоловік п’є чай з печивом та йде на донацію. Кров на станції переливання Віктор здає учетверте.

"Не боляче. Як комарик два рази вкусив і все. Стараюся один-два рази на рік заходити та здавати кров, так як офіцер Збройних сил України, так що стараємося підтримувати це. Почав здавати десь два роки тому. Як вступив до лав Збройних сил України, так і почав здавати", — розповів донор Віктор Калюжний.

На Полтавщині збільшилась потреба у донорах: з чим це пов’язано
Віктор Калюжний, донор крові. Суспільне Полтава

На обласній станції переливання крові постійно є потреба у донорах, каже головний лікар Володимир Рудіков. Нині медзаклад окрім лікарень області забезпечує компонентами крові й прифронтові регіони.

"Потреба зросла в рази у використанні компонентів крові. Є у нас відповідна постанова Кабінету Міністрів України, ми є опорним закладом. І при потребі ми забезпечуємо сили безпеки і оборони у відповідній кількості, яку вони надсилають нам потребу. Щомісяця ми це робимо", — продовжив головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

Окрім обласної станції переливання, кров можна здати у структурних підрозділах у Кременчуці та Лубнах. Також працюють виїзні бригади у громадах на базі амбулаторій сімейної медицини. За день вдається зібрати від 50 до 60 літрів крові.

На Полтавщині збільшилась потреба у донорах: з чим це пов’язано
Донор Віктор Калюжний на прийомі у лікаря. Суспільне Полтава

"Ми регулюємо цей запас, потрібно стільки її заготовляти, скільки її потрібно. Тому, що, на жаль, еритроцити мають свій термін придатності. Якщо ми візьмемо минулий рік, ми маємо 28 тисяч донацій за рік. Уперше стали донорами 6600 людей, це які вперше здали кров. Це переважно чоловіки. Віковий діапазон 25-45 років", — додав головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.

Донором крові може стати здорова повнолітня людина з вагою понад 50 кілограмів. Для здачі із собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код, каже Тетяна Герасименко.

На Полтавщині збільшилась потреба у донорах: з чим це пов’язано
Холодильник із запасами компонентів крові. Суспільне Полтава

"Протипоказання – це тяжкі хронічні захворювання, серцево-судинні захворювання, тимчасовим відстороненням на пів року може бути татуювання, оперативні втручання, травми. Перед донацією має бути легкий сніданок і не вживати алкоголь, не палити і не вживати ліки протягом двох днів", — розповіла завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Тетяна Герасименко.

За словами Володимира Рудікова, за день на Полтавщині приходять здати кров від ста до понад півтори сотні донорів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок