Поліція чергуватиме у 400 прикордонних і прифронтових закладах освіти

Поліція чергуватиме у 400 прикордонних і прифронтових закладах освіти

поліція діти
Ілюстративне фото. Всеукраїнська акція "Відведи дитину до школи", 1 вересня 2023 року. Фото: Національна поліція України

До кінця січня 2024 року у понад 400 закладах освіти прикордоння та прифронтових регіонів України будуть чергувати поліцейські. А ще з 15 січня розпочалося навчання для проєкту "Офіцери служби освітньої безпеки".

Про таке повідомила пресслужба Національної поліції України.

До кінця поточного місяця у 402 школах почнуть службу офіцери безпеки. Мова про ті школи, які розташовані поблизу зони бойових дій, російського та білоруського кордонів й у яких навчання проходить очно або у змішаному форматі.

Це Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Рівненська, Сумська та Чернігівська області. Там чергуватимуть співробітники поліції охорони, патрульної поліції та інших підрозділів Нацполіції.

До повноважень офіцерів безпеки входитиме пропускний режим (спецрамки та металошукачі), комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення. Також поліціянти спілкуватимуться з дітьми, розповідатимуть їм про загрозу вибухонебезпечних та будь-яких невідомих предметів.

Проєкт "Офіцери служби освітньої безпеки"

Ці поліцейські нестимуть службу у 402 школах у такому режимі тимчасово, поки триватиме навчання та відбір офіцерів служби освітньої безпеки.

!Важливо, що офіцер служби освітньої безпеки — це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі. Окрім поліцейських навичок та виконання протоколу безпеки, він матиме знання з психології дитини, аби розуміти її та за потреби вчасно допомогти та вжити необхідних заходів, — наголошують у Нацполіції. — Офіцери СОБ стануть медіаторами між адміністраціями шкіл, батьківськими комітетами й дітьми"

Навчання для таких фахівців розпочалося 15 січня. Проєкт реалізується за участі Міністерства освіти і науки, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції.

На початок