В Ужгороді з натуральних ялинок після новорічних свят виготовлять паливні брикети

В Ужгороді з натуральних ялинок після новорічних свят виготовлять паливні брикети

Натуральні ялинки після новорічних свят в Ужгороді подрібнюють на щепу для виготовлення паливних брикетів. Про це Суспільному розповіла директорка товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕ Ужгород" Наталія Якубик.

Працівник товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕ Ужгород" Алекс Бажов розповідає, що його група щодня відвозить на переробку близько 20 метрів кубічних ялинок.

"Їздимо збирати ялинки і возимо на базу. Вдень десь 4 чи 5 повних машин", — додає Алекс Бажов.

Ялинки привозять на територію компанії "АВЕ Ужгород" в село Оноківці. Працівник підприємства Артем Машошин зауважує, що головне, щоб ялинка була чиста, без прикрас, іграшок, гірлянд та металу.

На Закарпатті з натуральних ялинок після новорічних свят виготовлять паливні брикети
Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород

Подрібнену щепу віддають на підприємства, які виготовляють паливні брикети. Розповіла директорка товариства з обмеженою відповідальністю "АВЕ Ужгород" Наталія Якубик

Зі слів Наталії Якубик, близько 50-70 метрів кубічних ялинок щодня подрібнюють на щепу. Далі отриману сировину віддають підприємству для виготовлення паливних брикетів.

На Закарпатті з натуральних ялинок після новорічних свят виготовлять паливні брикети
Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород

"Як показує практика, після 14 січня на добу ми вивозимо 50-70 метрів кубічних сюди до нас. Усе ж таки тенденція іде на зменшення, але ще рано говорити, бо ще побачимо, що покаже цей рік. Та якщо аналізувати попередні роки, то з кожним роком їх все менше. Більше ужгородці все ж надають перевагу чи ялинкам у горщику, які потім можна висадити, чи штучним ялинкам", — розповідає Наталія Якубик.

Також Наталія Якубик нагадує: не потрібно запаковувати ялинки в плівки чи сміттєві пакети. Очищені ялинки варто залишати на території сміттєвих майданчиків.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок