ISW: Росія планує новий наступ

ISW: Росія планує новий наступ

Російські війська, наступ Росії, війна
Російські військові у Волновасі на Донеччині, 11 квітня 2022 року, фото: Getty Images

Російська армія готується розпочати новий наступ найближчими тижнями, коли земля на півдні та сході України замерзне.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Численні російські джерела стверджують, що військові розпочнуть масштабний наступ на Україну. Деякі джерела вважають, що наступ може початися десь між 12 січня і 2 лютого після того, як земля замерзне і Україна "виснажиться" від захисту своїх позицій.

Хоча кількість особового складу на передовій дозволяє Росії проводити локалізовані дії, джерела не підтверджують, що російські військові, швидше за все, не зможуть підтримувати важливі в оперативному відношенні "прориви". До того ж атаки безпілотників на Запорізькому напрямку вже ускладнюють ротацію російських військ.

Аналітики пишуть, що холодні погодні умови впливають на наземну діяльність з обох сторін. Українські сили в південних районах країни також повідомили, що російська авіація не може діяти в регіоні через морозну погоду.

Раніше ISW оцінювала, що мороз, ймовірно, стримує операції на фронті. Росія, ймовірно, намагатиметься підтримувати або посилювати локалізовані наступальні операції на сході України, щоб отримати та зберегти ініціативу навіть за менш сприятливої ​​зимової погоди. Однак ISW також вважає, що Росія не зможе зробити значних операційних просувань.

На початок