Німецька поліція провела рейд щодо мігрантів, перевірять майже три десятки українців

Німецька поліція провела рейд щодо мігрантів, перевірять майже три десятки українців

Ексклюзивно
Німецька поліція провела рейд щодо мігрантів, перевірять майже три десятки українців
АР

Німецькі правоохоронці провели спецоперацію з виявлення нелегальних робітників зі Східної Європи, під час якої затримали громадянку України. Щодо ще 29 українців поліція перевіряє підстави видачі дозволів на роботу.

Що сталося

Як повідомили Суспільному в МЗС України, операцію проводили з 23 по 24 вересня одразу в кількох федеральних землях країни. Підставою для її проведення стала поява оперативної інформації про групу зловмисників, яка нелегально влаштувала на роботу в Німеччині 82 людини зі Східної Європи.

"За інформацією посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, 23-24 вересня 2020 року місцевими правоохоронцями були проведені обшуки у 5 федеральних землях (Саксонія-Ангальт, Саксонія, Берлін, Нижня Саксонія, Північний Рейн-Вестфалія), у зв’язку з появою оперативної інформації щодо організації групою зловмисників нелегального працевлаштування 82 осіб зі Східної Європи", – розповіли у міністерстві.

Під час операції поліція затримала 10 осіб, зокрема одну громадянку України.

За уточненням німецьких ЗМІ, об’єктом розслідування поліції стали дві компанії – IRC та Berkana. Їх підозрюють у працевлаштуванні мігрантів на німецькі аграрні підприємства за підробленими документами.

Загалом у справі фігурують 10 осіб: шестеро німців, троє поляків та одна українка. Їх підозрюють у видачі мігрантам підробних румунських документів, які дозволяли працевлаштуватись у Німеччині. Зокрема, деякі реєструвались у країні як студенти. Під час операції поліція провела обшуки у 40 житлових та офісних приміщеннях, під час яких вилучила велику суму готівки.

Поліція планує провести допит понад 80 робітників з-поза меж ЄС, у тому числі громадян України та Білорусі.

Що з українцями

Як зазначили у міністерстві, після проведення слідчих заходів поліція відпустила затриману українку.

Окрім того, в місті Вайсенфельс у землі Саксонія-Ангальт німецькі правоохоронці перевіряють підстави видачі дозволів на роботу в Німеччині ще для 29 громадян України. При цьому поліція не стала їх затримувати та дозволила лишитись за місцем проживання.

Посольство спрямувало відповідні запити до компетентних органів ФРН та забезпечує консульський супровід цієї справи.

Що відомо

  • Контррозвідники СБУ блокували канал нелегальної міграції іноземних громадян через український кордон до Євросоюзу.
  • Під німецьким парламентом поставили тисячі стільців, щоб нагадати політикам про мігрантів.
  • Європейська комісія запропонувала зміни в системі міграції та надання притулку в країнах-членах ЄС.
На початок