Благословив "приєднання" Луганська до РФ. Заочну підозру оголосили митрополиту Луганської єпархії УПЦ

Благословив "приєднання" Луганська до РФ. Заочну підозру оголосили митрополиту Луганської єпархії УПЦ

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру підсанкційному митрополиту Луганської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

"Служба безпеки зібрала доказову базу на підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з російськими загарбниками у тимчасово захопленому місті", — зазначили в СБУ.

За даними слідчих, у вересні 2022 року клірик прибув до Кремля для участі у церемонії так званого приєднання тимчасово окупованих регіонів України до складу РФ, де він підтримав війну Росії проти України та захоплення частини української території, у тому числі Луганщини.

"У травні того ж року Поворознюк був на засіданні "круглого столу", який проводили у Луганську під керівництвом гауляйтера Пасічника. Тоді під камери російських телеканалів Поворознюк спільно з радником Кадирова виступив за прийняття так званої резолюції, де поширювали фейки про українських воїнів та ситуацію на фронті", — йдеться у повідомленні.

Як розповіли у відомстві, митрополит давав інтерв'ю російським виданням й героїзував окупантів, закликав до продовження війни проти України. Нині він перебуває на окупованій території.

Йому повідомили про підозру у пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України. Раніше за поданням СБУ РНБО України застосувала до нього санкції.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок