Годівниці з зерном та сіном: на острові Хортиця підгодовують диких тварин

Годівниці з зерном та сіном: на острові Хортиця підгодовують диких тварин

Як підгодовують диких тварин на острові Хортиця під час війни
Олені на острові Хортиця. Фото: Національний заповідник "Хортиця"

У Запоріжжі на острові Хортиця почали підгодовувати сіном та зерном диких тварин, зокрема плямистих оленів. Для них у заповіднику встановили три годівниці. Так тварини будуть забезпечені їжею в холодну пору року.

Про це повідомив Суспільному старший науковий співробітник сектору охорони природи заповідника "Хортиця" Сергій Василенко.

Взимку плямисті олені, які проживають на острові Хортиця, потребують людської допомоги, адже через погодні умови тварини можуть травмуватися у пошуках їжі.

Годівниці для оленів: на острові Хортиця у Запоріжжі підгодовують диких тварин
Сергій Василенко, старший науковий співробітник сектору охорони природи заповідника "Хортиця" біля годівниці для диких тварин. Запоріжжя, 11 січня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Коли буде ожеледиця, будуть заморозки, то дістатися до їжі оленям, плямистим оленям або аксесам, буде надзвичайно важко. І, власне, саме тому ми розробили ось такі годівниці, для того, щоб вони розуміли, що тут їх завжди чекає їжа. Вони за можливістю зможуть добути, і добувають собі їжу. А це, все ж таки, потрібно для їхньої безпеки.
Годівниці для оленів: на острові Хортиця у Запоріжжі підгодовують диких тварин
Зерно у годівницях для диких тварин на острові Хортиця. Запоріжжя, 11 січня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Годівниці, встановлені на острові, наповнюють по мірі необхідності сіном, зерном і навіть сіллю:

"Вони дуже люблять сіль, чесно. Ми залишаємо їм сіль, і вони смакують. Ну, тому що в природі не часто знайдеш".
Олені на острові Хортиця
Олені на острові Хортиця у пошуках їжі. Запоріжжя, 11 січня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Допомагають взимку на острові і рибам, яких у заледенілих водоймах забезпечують киснем. Інспектор служби режиму пояснює: штучно подавати кисень рибам необхідно після підриву Каховської ГЕС.

Годівниці для оленів: на острові Хортиця у Запоріжжі підгодовують диких тварин
Сергій Дуплій, інспектор служби режиму у Національному заповіднику "Хортиця" робить лунки для підтримки рівня кисню у воді для запобігання мору риби. Запоріжжя, 11 січня 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Були протоки, через які течією вода заходила і подавався кисень в ці озера. Риба тут є, і їй треба кисень. І ми що робимо в заповіднику. Пробиваємо такі лунки от, беремо, ставимо снопи. Такі робимо, з комишів, вставляємо. Через них, це буде як душник, буде поступати кисень, риба буде живиться і не подохне. А так як ми цього не зробимо, то буде мор риби, і буде дуже погано".

Раніше Суспільне повідомляло, що у Запоріжжі та області впродовж 12 січня зберігатиметься погіршення погодних умов, ожеледь та ожеледиця на дорогах, пориви північного вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий).

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок