Примерзла до криги: у Луцькому зоопарку тимчасово прихистили врятовану рідкісну гагару

Примерзла до криги: у Луцькому зоопарку тимчасово прихистили врятовану рідкісну гагару

Луцький зоопарк пташка гагара чорнодзьоба
Гагара чорнодзьоба, яка зараз на карантині в зоопарку в Луцьку, 10 січня 2024 року. Фото: Facebook/Анатолій Горбатюк

У Луцькому зоопарку 10 січня тимчасово прихистили гагаруДикий птах, яку напередодні двоє волинян врятували від морозу на ставку в Луцькому районі.

Нині пташка перебуває на карантині під наглядом ветлікаря, розповіла Суспільному телефоном директорка міського звіринця Людмила Денисенко. З її слів, гагара чорнодзьоба має статут рідкісного залітного птаха, постійно живе у воді й на сушу практично не виходить.

"Сьогодні зранку, коли нам її привезли, оглянув наш ветеринар. Птаха здорова, пошкоджень немає. З криги гагари як лебеді, наприклад злетіти не можуть. Вона не травмована, можливо була не наїджена і знесилена, вся мокра була і пір'я вбралося в бурульки. Зараз вона вже активна", — каже директорка зоопарку.

У зоопарку гагара пробуде ще декілька днів, зазначила Людмила Денисенко, після чого її випустять на річку Стир, адже є диким птахом і в неволі не живе.

Де помітили гагару і як її врятували

Як написав на своїй Facebook-сторінці лучанин Анатолій Горбатюк, разом із братом 9 січня за допомогою підсака для риболовлі виловили гагару, яка примерзла до криги і не могла рухатися. З його слів, птаха трусилася від холоду й ледве рухалася.

Примерзла до криги: у Луцькому зоопарку прихистили рідкісну гагару, яку врятували від морозу
Ліворуч — порятунок пташки на водоймі, праворуч — світлина врятованої самиці гагари. Фото: Facebook/Анатолій Горбатюк
"Після ночі проведеної в товаристві домашніх тварин, перекочувала в карантину клітку до Луцького зоопарку. Зараз її підгодують рибою з наповненого відра водою, бо з землі рибу не бере (споживає живу), оглянуть спеціалісти і відпустять на проточну воду", —додав чоловік.

Довідково: Гагара чорнодзьоба або полярна — це водний тип птахів, яку в Україні можна помітити в західних областях. Харчується переважно рибою, пірнаючи за нею під воду до двох метрів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок