"Укренерго" протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі

"Укренерго" протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі

"Укренерго" протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі
Енергетика. Ілюстративне фото: Getty Images

В Україні 10 січня продовжує зростати рівень споживання електроенергії. Фахівці протягом дня прогнозують можливий незначний дефіцит в енергосистемі.

Про це повідомили в "Укренерго".

"9 січня добовий максимум зафіксований близько 17:00 і був на 3% більше, ніж показник у попередній день. Сьогодні максимальне навантаження на енергосистему очікується в ранкові та денні години. За прогнозом, його рівень буде залишатися високим протягом дня — з 09:00 до 19:00 ", — мовиться у повідомленні.

Фахівці зазначили, що станом на 09:00 рівень споживання на 2,2% більше, ніж вранці напередодні. Для того, аби покрити зростання, необхідно залучити додаткову потужність електростанцій, еквівалентну роботі великої ТЕС.

"Причина — морозна температура по всій території України. Попри підвищення стовпчика термометра, 10 січня середньодобова температура повітря очікується на рівні 9,3 градуса морозу. Споживання інерційно високе, зокрема й через використання потужних електроприладів для опалення", — пояснили у компанії.

За минулу добу енергетики заживили понад 500 населених пунктів, які були знеструмлені в низці регіонів через негоду.

"В областях, де відновлюється енергоживлення, фіксується зростання споживання електрики. Це створює суттєве додаткове навантаження як на обладнання електростанцій, так і на магістральні та розподільчі мережі", — розповіли в "Укренерго".

В енергосистемі можливий невеликий дефіцит

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів.

"Утім, Диспетчерський центр протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі — не більше 3%. Для покриття буде залучена вся потужність працюючих в системі електростанцій. Введення графіків обмеження споживачів не планується", — підкреслили фахівці.

Через низькі температурні умови українські електростанції працюють на максимальній потужності, а для покриття зростаючого рівня споживання, вони мають додатково збільшувати вироблення електроенергії, що може призвести до технологічних порушень, наголосили у компанії.

Водночас, вказали в "Укренерго", більшість ТЕС все ще відновлюються після ракетних атак Росії минулої зими. Ресурси гідроелектростанцій — обмежені, а сонячні електростанції не можуть працювати з максимальною потужністю через щільну хмарність та негоду.

Декілька блоків ТЕС протягом доби вийшли в аварійний ремонт.

Енергетики звернулись до споживачів із проханням найближчими днями особливо уважно поставитись до використання енергоємних електроприладів протягом всього дня з 09:00 до 19:00.

Імпорт електроенергії здійснюється вдень зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 2 223 МВт-год з максимальною потужністю в окремі години до 624 МВт. Експорт не здійснюється.

Енергоживлення відновили для 500 населених пунктів

На ранок через негоду знеструмлено 523 населених пункти. Ремонтним бригадам обленерго протягом доби вдалося відновити енергоживлення для 502 населених пунктів. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 402 населених пункти.

На початок