Facebook видалив більше 200 акаунтів, пов'язаних з Росією

Facebook видалив більше 200 акаунтів, пов'язаних з Росією

Facebook видалив більше 200 акаунтів, пов'язаних з Росією
Фото: AP

Facebook видалив три окремі мережі облікових записів, пов'язаних з Росією, за порушення стандартів соцмережі щодо іноземного втручання.

"Ми видалили три окремі мережі за порушення нашої політики щодо іноземного чи державного втручання, що є "скоординованою неістинною поведінкоюСoordinated inauthentic behavior — за цією статтею правила Facebook забороняють людям неправдиво представлятись у Facebook, використовувати підроблені акаунти, штучно підвищувати популярність змісту сторінок, тощо." (CIB) від імені іноземної або державної організації. Ці мережі виникли в Росії", — повідомили у компанії.

Соцмережа припинила роботу 214 акаунтів, 35 сторінок і 18 груп у Facebook. Ця мережа також діяла в Instagram, де адміністратори видалили 34 облікових записи.

Читайте також: Як розпізнати та боротися з ботами в соцмережах. Інструкція

Як повідомили у Facebook, діяльність мережі була зосереджена на Сирії та Україні. Окрім того, робота проводилася щодо Туреччини, Японії, Вірменії, Грузії, Білорусі та Молдови, найменша частина була направлена проти США та Великої Британії.

Зокрема, мережа використовувала дезінформаційні кампанії проти журналістів і громадських діячів з використанням викраденої конфіденційної інформації. Члени мережі маніпулювали цими даними та випускали до публічних дебатів.

При цьому у компанії відзначили, що видалені акаунти не здійснювали атак щодо учасників президентської кампанії-2020 у США, однак вони пов'язані з учасниками кібератак 2016 року.

Що відомо

  • Соціальна мережа Twitter пообіцяла розібратися з "расистським" алгоритмом обрізки зображень після того, як користувачі з'ясували, що ця функція автоматично фокусується на світлошкірих обличчях замість темношкірих.
  • Низка американських знаменитостей вирішила на добу 16 вересня заморозити акаунти у Facebook та Instagram на знак протесту проти дезінформації та поширення ненависті на платформах.
  • Соціальна мережа Twitter вирішила маркувати і видаляти фейкові твіти й відео.
На початок