На Одещині на хабарі викрили суддю: видавав документи для виїзду чоловіків за кордон — САП

На Одещині на хабарі викрили суддю: видавав документи для виїзду чоловіків за кордон — САП

Оновлено
На Одещині на хабарі викрили суддю: видавав документи для виїзду чоловіків за кордон — САП
На Одещині на корупції викрили суддю районного суду. Фото: НАБУ

На Одещині викрили схему незаконного виїзду чоловіків за кордон у Білгород-Дністровському міськрайонному суді . Суддю цього суду підозрюють в отриманні хабаря за винесення потрібного рішення.

Про це 9 січня повідомили в Національному антикорупційному бюро, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Службі безпеки України.

За даними слідства, за гроші у суді виносили рішення щодо встановлення місця проживання дитини із батьком, яке останній використовував для уникнення мобілізація та як підставу для виїзду за кордон. Таку послугу оцінювали від 1500 до 3500 доларів в залежності від конкретного випадку, додали в САП.

"Під час досудового розслідування встановлені факти винесення у 2022-2023 роках понад 1000 рішень по вказаній категорії справ у цьому суді. Крім того, з’ясувалось, що мали місце випадки виїзду чоловіків за кордон без супроводу дитини, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підробки процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ", — додали в САП.

На Одещині на хабарі викрили суддю
Картина у кабінеті судді, якого підозрюють в корупції. Фото: НАБУ

Правоохоронці задокументували передачу хабаря одному із суддів у розмірі 1500 доларів за обіцянку ухвалити таке рішення. 9 січня судді повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Карається позбавленням волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, з конфіскацією майна.КК України.

У суді та за місцем проживання причетних до схеми людей проводять обшуки, додали в прокуратурі. До оборудки причетні співробітники суду та посередники, уточнили в СБУ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області.

На початок