На Юніон-сквер у Нью-Йорку встановили "Кліматичний годинник", який веде зворотний відлік до того моменту, коли виснажиться запас вуглеводнів на планети. Нині на годиннику 7 років і 98 днів.
Як пояснюється в описі проєкту, якщо промисловість не поміняє свій підхід до вуглеводнів, до зазначеного терміну настануть незворотні зміни на планеті, що призведуть до посилення природних лих й економічних катастроф.
Авторами таймера є художники Ган Голан і Ендрю Бойд.
Станом на 24 вересня кліматичний годинник дає людству 7 років і 98 днів. Такий термін розрахований на основі поточних показників використання ресурсів. Також на таймері показано відсоток світової енергії, що отримується з поновлюваних джерел. Зараз цей показник становить понад 27,7%. За словами авторів проєкту, щоб запобігти кліматичному апокаліпсису, потрібно довести це число до 100.
Що відомо
- У світі існує годинник Судного дня, який з'явився у 1947 році. Це проєкт співробітників журналу Bulletin of Atomic Scientists. Для створення "циферблата" вчені використали образи Апокаліпсису - опівніч і сучасну ідіому ядерного вибуху, тобто зворотний відлік до нуля.
- Рішення про те, чи переводити або залишити на місці хвилинну стрілку, приймається щорічно радою директорів журналу та за участі залучених експертів, в тому числі і 18 нобелівських лауреатів.
- Спочатку стрілки Годинника відображали тільки загрозу ядерної війни. З 2007 року співробітники Bulletin of Atomic Scientists також стали враховувати зміни клімату та технологічні досягнення, які потенційно можуть привести до глобальної катастрофи.