З початку вторгнення НБУ лише раз вдавався до друку гривні — Рожкова

З початку вторгнення НБУ лише раз вдавався до друку гривні — Рожкова

НБУ
Національний банк України. Фото: УНІАН

Перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова заявила, що з початку повномасштабного вторгнення НБУ лише раз вдавався до друку гривні.

Про це вона сказала в етері телеканалу "Ми — Україна".

"Ми лише раз вдалися до друку гривні це було відразу після вторгнення. це був той період, коли іншого варіанту просто не було. Бо нашим партнерам також потрібен був час для ухвалення рішень", — сказала посадовиця.

За словами Рожкової, 2023 рік Україна прожила без емісії гривні.

"Ми не вмикаємо друкарський станок. З одного боку ми отримуємо велику допомогу від партнерів. у 2023 році це 41 млрд доларів. Анонсована на наступний рік перевищує 40 млрд доларів. Це перше джерело, яке допомагає нам не лише покривати дефіцит бюджету, а й утримувати високий рівень золото-валютних резервів", — сказала представниця НБУ.

Водночас, за її словами, Нацбанк разом з Мінфіном та банківським сектором забезпечили роботу внутрішнього ринку цінних паперів.

"Банки там активно працюють, ставки є ринковими, і привабливі не лише для банків, а й для населення. Тому це також потужне покриття дефіциту бюджету. Далі нам треба працювати, аби забезпечити бюджет необхідним обсягом ресурсів в програмі з МВФ", — сказала Рожкова.

Посадовиця нагадала, що Мінфін має розробити і затвердити національну стратегію доходів — це перелік середньо і довгострокових заходів які забезпечать збільшення надходжень до бюджету

"Ми маємо покладатися на допомогу партнерів, але й робити ще велику внутрішню роботу. Я впевнена що таким чином ми зможемо уникнути емісійного фінансування бюджету, яке насправді дуже небезпечне для країни, особливо в той час, коли макрофінансова стабільність дуже крихка", — сказала вона.

Прогнозний курс, "записаний" урядом у бюджеті-2024, складає 40,7 грн за долар.

Міністр фінансів Сергій Марченко під час зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації повідомив, що Міністерство економіки прогнозує на наступний рік курс у 41,4 грн/дол., що буде закладено у проєкт державного бюджету-2024.

У Нацбанку Суспільному повідомили, що прогнозований урядом курс 41,4 грн за долар в 2024 році — це розрахунковий показник, який, як правило, відрізняється від фактичної динаміки курсу, а вона залежить від багатьох чинників.

На початок