У Словенії сильний дощ заблокував туристів у печері, триває рятувальна операція

У Словенії сильний дощ заблокував туристів у печері, триває рятувальна операція

Водолази у Словенії
Водолази під час проведення рятувальної операції, Словенія, 7 січня 2024 року. Фото: Jamarska reševalna služba/Facebook

Троє туристів та двоє гідів опинилися в пастці у карстовій печері в Словенії після сильного дощу, внаслідок чого рівень води у печері значно підвищився та заблокував вихід.

Про це повідомили у неділю, 7 січня, словенські екстрені служби.

Зазначається, що туристична група вирушила в похід в суботу вранці, щоб дослідити туристичне місце Крижна Яма, приблизно за 50 км на південь від столиці Любляни. Печери простягаються на 8,2 км.

Близько 50 рятувальників розпочали операцію з порятунку туристів. Водолази вже передали їм їжу, воду та опалювальний намет. Група дайверів зможе дістатися до них лише через кілька годин. Поки що мандрівників попросили відійти на безпечну частину в печері. Рівень води наразі не дозволяє евакуації людей.

Відзначимо, що влітку 2023 року українські рятувальники допомагали словенським колегам та проводили відновлювальні роботи після сильних повеней.

Що відомо про повені у Словенії

11 серпня група з понад пів сотні фахівців ДСНС та майже 20 одиниць спеціалізованої техніки вирушила до Словенії, яка потерпала від повені та потребувала підтримки.

Згодом повідомлялось, що українські рятувальники змінили напрямок русла розмитої річки Савінья.

Загалом від повеней постраждали дві третини території Словенії. Через сильні дощі із берегів вийшли кілька річок країни. Тисячі людей евакуювалися у безпечніші регіони. Через повені були перекриті залізничні дороги та шосе.

За даними офіційних служб Словенії, у катастрофі загинули щонайменше 4 людини.

Повені, які вразили північну та центральну Словенію на початку серпня, завдали близько 5 мільярдів євро шкоди.

На початок