Війна, СOVID-19 та критика Ради безпеки. Про що говорив Зеленський в ООН

Війна, СOVID-19 та критика Ради безпеки. Про що говорив Зеленський в ООН

Війна, СOVID-19 та критика Ради безпеки. Про що говорив Зеленський в ООН УНІАН

Президент Володимир Зеленський 23 вересня виступив на онлайн-засіданні Генеральної асамблеї ООН. Суспільне зібрало головні тези, про що говорив президент у відеозверненні до 75 річниці заснування Організації об'єднаних націй.

Про ООН

"Це свідчення кризи, в якій перебуває ООН, безпекова архітектура, здоров'я людства, наші економіки та світ в цілому. 75-та річниця заснування ООН має стати стимулом для перетворення Організації на більш динамічну та ефективну структуру".

Про Раду безпеки

"ООН стала "програмним забезпеченням", яке вберегло світ від критичних помилок, але Радбез має стати більш ефективним. Неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів Ради Безпеки ООН. Це остаточно доводить – механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця. Все це може призвести до подальшого знецінення Ради Безпеки. Україна братиме активну участь в процесі її реформування. Цей орган має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним. В інтересах ООН мати дієвий інструмент, якщо хтось зловживає правом вето та статусом постійного члена ".

Про Крим та Донбас

"Питання Криму та Донбасу не мають стати елементами звичного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до роковин окупації будуть вважатися достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки, допоки рана у центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу".

Про 2020 рік та пандемію

"Рік тому у Нью-Йорку ми оговорювали загрози світовому майбутньому, будували плани та робили прогнози. Та чи міг тоді хоч хтось уявити, що 2020 рік влаштує планеті такий краштест. Країни закривають свої кордони, літню олімпіаду перенесено, а засідання Генасамблеї ООН відбувається онлайн. Рік тому ми б сказали, що це сценарій апокаліптичного блокбастера, а не реалії 202 року".

"Те, що наша планета більше не така велика - остаточно довів 2020 й рік. Пожежі в Австралії, які сколихнули світ, або збиття Боінгу 737, коли над територією Ірану збито український літак, де знаходились громадяни України, Канади, Ірану, Афганістану, Великобританії та Швеції. Та звісно пандемія СOVID-19, розповсюдження якої відбулося блискавично, а людство не встигло навіть загуглити СОVID та Ухань, як коронавірус уже стукав у двері кожного дому. Навряд чи це остання пандемія, яку нам доведеться пройти, тож ми маємо вийти більш підготовленими. Це іспит для усіх держав".

Про економіку

"Очікувані цифри падіння ВВП місцями двозначні. Це не просто статистика, цікава лише вузькому колу експертів. Це зниження якості життя мільярдів людей, зростання загрози голоду для мільйонів. Об'єднання зусиль усіх держав - це абсолютна вимога часу. Україна не може залишитися осторонь і готова робити свій внесок у забезпечення, зокрема, продовольчої безпеки людства".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди