99% людей, які виїхали з України минулоріч, повернулися — Опендатабот

99% людей, які виїхали з України минулоріч, повернулися — Опендатабот

Україна кордон Чернівці Чернівецька область ОВА пункт пропуску
Пункт пропуску "Дяківці" між Україною та Румунією, 4 лютого 2023 року. Фото: Чернівецька обласна державна адміністрація

99% українців, які виїхали за кордон у 2023 році, повернулися назад. Усього за 11 місяців минулого року Держприкордонслужба (ДПСУ) зафіксувала 32,6 млн перетинів кордону.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на дані ДПСУ.

32 мільйони перетинів кордону в обидва боки — на 1,6 млн, або 5%, більше, ніж за такий самий період у 2022 році, зазначає Опендатабот.

Загалом за неповний 2023 рік 14 млн людей повернулись до України, а 14,1 млн — виїхали. Різниця між тими, хто виїхав з України та тими, хто повернувся, становить 142 тисячі. Ця різниця в 15 разів менша, ніж було у перший рік повномасштабної війни.

Пік повернень українців торік припав на квітень — 114 тисяч людей — та серпень — 144 тисяч громадян.

Опендатабот перетин кордону 2023 рік
Кількість перетинів кордону України за 11 місяців 2023 року. Графіка: Опендатабот

Зростання пасажиропотоку через кордон на свята

ДПСУ 19 грудня заявляла, що в період свят останніми днями прикордонники бачать, як поступово зростає кількість людей і транспортних засобів, які перетинають український кордон.

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко 21 грудня сказав, що впродовж останніх кількох днів на кордоні було помітне збільшення пасажиропотоку.

За передріздвяний тиждень український кордон перетнули понад 750 тисяч людей, з яких більшість – майже 394 тисячі – на в’їзд в Україну.

Наявність черг перед пунктами пропуску можна відстежувати на сторінці Держприкордонслужби у Telegram https://t.me/DPSUkr, сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби у Facebook https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon, а також на ресурсах, де висвітлюється відповідна інформація на території суміжних країн https://cutt.ly/6K62Hi1.

На початок