Кількість загиблих через землетруси в Японії зросла до 13

Кількість загиблих через землетруси в Японії зросла до 13

Шосе після землетрусу
Тріщина на шосе, спричинена землетрусом. Ілюстративне фото: AP/Rodrigo Abd

Кількість загиблих внаслідок серії землетрусів на півострові Ното в Японії зросло до 13.

Про це у вівторок, 2 січня, повідомило агентство Kyodo.

Зазначається, що Національне метеорологічне управління Японії зняло загрозу цунамі для всього західного узбережжя країни. Попередження про загрозу так званого великого цунамі діяло в Японії майже 20 годин.

У Японії було зафіксовано 155 землетрусів, зокрема, окрім потужного магнітудою 7,6, ще один землетрус був магнітудою понад 6 балів. Більшість підземних поштовхів мали силу понад 3 бали.

Хоча сила поступово зменшувалася, шість сильних підземних поштовхів усе ще можна було відчути у вівторок, повідомила місцева влада.

Уряд Японії направив підрозділи сил самооборони країни для надання допомоги для ліквідації наслідків серії землетрусів, заявив 2 січня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда.

"Необхідно якнайшвидше врятувати людей, які залишаються під завалами", — сказав він під час наради екстреного штабу щодо протидії стихійним лихам.

Також прем'єр-міністр підкреслив, що влада Японії зробить все можливе для захисту життя людей. За його словами, порятунок постраждалих від землетрусу – це боротьба з часом.

Прем'єр Японії попросив місцевих жителів не поширювати неправдиві дані про землетруси. Крім того, Кішіда звернувся до людей з проханням утриматися від розповсюдження неперевіреної чи свідомо неправдивої інформації, пов'язаної з наслідками землетрусів.

Що відомо про землетруси в Японії 1 січня

1 січня у Японії сталася серія землетрусів. Перші підземні поштовхи були зафіксовані в префектурі Ісікава о 16:06 за місцевим часом. Їхня магнітуда становила 7,6 та 5,7. На тлі землетрусів оголошено загрозу цунамі заввишки до 5 м, проте її було скасовано.

Пізніше у префектурі Ісікава стався новий землетрус . За даними національного метеорологічного управління, магнітуда становила 4,6.

Через землетруси в Японії щорічні святкові заходи біля імператорського палацу в Токіо 1 і 2 січня скасовано.

На початок