"Навіть після війни". Майже 40% переселенців не збираються повертатися додому

"Навіть після війни". Майже 40% переселенців не збираються повертатися додому

Опитування
"Навіть після війни". Майже 40% переселенців не збираються повертатися додому Ілюстративне фото: unsplash

39% опитаних Міжнародною організацією міграції українських переселенців не бажають повертатися додому навіть після завершення війни.

"Частка внутрішньо переміщених осіб, які повідомили про намір повернутися після завершення конфлікту до місця свого проживання, становила 19%. З іншого боку, 39% ВПО висловили намір не повертатися навіть після завершення конфлікту. Частка ВПО, які обрали відповідь "важко відповісти", становила 25%", — йдеться у результатах опитування.

Згідно з ними, намір повернутися найближчим часом висловили 1% переселенців, після завершення конфлікту — 19% осіб. 15% відповіли, що, ймовірно, повернуться, в майбутньому.

Результати опитуванняЗвіт МОМ

Результати опитування

За даними опитування, переселенці, які мають близьких родичів на окупованих територіях, частіше висловлювали наміри повернутися (38%), ніж ті, що не мають там близьких родичів (32%). Загалом близьких родичів на непідкотрольних території мають більше половини (52%) опитаних. Водночас рівно половина переселенців вважають себе інтегрованими в нову місцеву громаду, 39% — частково інтегрованими.

Крім того, 20% опитаних респондентів заявили, що вони вже повернулися на окуповані території. Загалом це були старші люди: частка переселенців віком 60 років і старших становила 65%. Місячний дохід 19% таких осіб був нижчий за 3000 грн. Після шести років переселення 60% осіб орендують житло, і майже третина (27%) з них підтвердили, що їм загрожує виселення через нестачу коштів на оплату оренди.

Загалом 46% внутрішньо переміщених осіб є працевлаштованими, однак станом на червень середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства переселенців становив 3350 грн, що на 26% нижче, ніж фактичний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України. Основними проблемами для переселенців, за результатами опитування, соціологи визначили відсутність власного житла, можливості повернутися до місця свого постійного проживання та безробіття.

За даними Міністерства соціальної політики, станом на липень в Україні налічувалося 1,45 мільйони переселенців, майже 50% з яких переїхали на контрольовані території Донбасу (511 тисяч — на Донеччину та 281 тисяча — на Луганщину). 161 тисяча переселенців переїхали до Києва.

Довідка. Опитування проводилося у квітні-червні 2020 року серед 6,1 тисячі переселенців у телефонному режимі.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди