Україна посідає третє місце в світі за виготовленням дитячої порнографії — Кулеба

Україна посідає третє місце в світі за виготовленням дитячої порнографії — Кулеба

Україна посідає третє місце в світі за виготовленням дитячої порнографії — Кулеба

Україна є третьою у світі країною за кількістю виготовлених матеріалів, що зображають сексуальне насильство над дітьми.

Про це 22 вересня повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба під час виступу на круглому столі "Кримінально-правовий захист дітей від сексуальної експлуатації та запобігання повторній віктимізації дітей під час кримінального провадження".

"Сьогодні Україна на третьому місці у світі за виготовленням матеріалів, що зображають сексуальне насильство над дітьми", – сказав він.

Також Кулеба зауважив, що допомогти постраждалій дитині буває вкрай важко через недосконалість законодавства та те, що часто злочинцями виявляються батьки чи родичі дитини.

"У такому випадку дуже складно надати правову допомогу постраждалій дитині, адже фактично навіть нема кому написати заяву. Через відсутність належного правового захисту у дитини всі судові засідання відбуваються без представника дитини, і часто, оскільки немає ніяких заперечень щодо безпеки самої дитини, злочинці виходять під заставу", – повідомив він.

За словами посадовця, це відверто наражає постраждалу дитину на небезпеку.

Окремою проблемою Кулеба вважає повторні допити постраждалих дітей у судовому процесі. На його думку, це спричиняє додаткове травмування дітей, які пережили насильство.

Також уповноважений з прав дитини вважає неприйнятною відсутність відповідальності за перегляд порнографічних матеріалів за участі дітей.

"Сьогодні законодавчо ми як суспільство, держава, говоримо про те, що дивитися такі матеріали – це нормально. Це – бізнес на дітях. Оскільки є попит, то знайдуться й ті, хто задовольняє цей попит. І той, хто купує, і той, хто виготовляє – обидва злочинці. Це угода з совістю. Це люди, які наживаються на насильстві над дитиною, на тому, що травмує дитину на все життя", – наголосив він.

Через це Кулеба закликав Раду внести відповідні зміни до українського законодавства.

Що відомо

  • В Інтерполі повідомили, що обмежувальні заходи під час пандемії коронавірусу призвели до зростання кількості сексуальних злочинів проти дітей.
  • Батьків, які знімали порнофільми зі своєю 4-річною дитиною, ув’язнили на 12,5 років.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди