Прем'єр Саксонії запропонував Україні "змиритися з втратою територій". У МЗС відреагували

Прем'єр Саксонії запропонував Україні "змиритися з втратою територій". У МЗС відреагували

МЗС
Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: Getty Images

Прем'єра німецької землі Саксонія Міхаель Кречмер заявив, що Україні час змиритися з тимчасовою втратою територій задля перемир’я. У Міністерстві закордонних справ України відреагували на його заклики.

Як заявив речник МЗС Олег Ніколенко, якщо Україна змириться із тимчасовою втратою територій, російські війська стануть ближчими до Німеччини та Саксонії зокрема.

Він додав, що Путіну добре відомий цей регіон за часи його служби під Дрезденом.

"Поступки територіями неодмінно призведуть до більшої агресії Росії, яка безсумнівно вийде за межі України. Мир в Європі лежить через поразку Москви. Закликаємо німецького політика подивитися правді в очі: спочатку пані канцлер Ангела Меркель, а згодом і канцлер Олаф Шольц докладали величезних політичних зусиль, аби переконати Путіна зупинити війну. Це не допомогло. Як і не допоможуть будь-які інші поступки", — зазначив речник.

Ніколенко зазначив, що мета Путіна — знищення України та дестабілізація всієї Європи.

"Єдиним "розворотом" у політиці Німеччини щодо Росії може стати іще більша підтримка України. І ми дуже вдячні, що німецький федеральний уряд поділяє цей підхід", — додав речник МЗС.

Що цьому передувало

Як пише видання Welt, Кречмер запропонував українському уряду тимчасово відмовитися від своїх територій, щоб припинити вогонь.

"Можливо, що для перемир’я Україні спершу потрібно буде прийняти тимчасову втрату контролю над деякими територіями. Жоден квадратний метр української території не став російським… Але, як і в інших великих війнах, настав час для фінального рішення", — сказав він.

Кречмер вважає, що союзники мають спробувати "вплинути на Путіна й уможливити припинення вогню" і пропонує "розворот" у політиці Німеччини щодо Росії.

"Ідея про те, щоб послабити Росію у військовому, політичному й економічному вимірі, щоби вона більше не була загрозою для нас – це бачення з ХІХ століття, і це закладає основу для нових конфліктів", — сказав прем'єр Саксонії.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що будь-який план, який передбачає передачу Москві східної частини Донбасу та окупованого Кримського півострова, не є мирним планом. Це капітуляція.

На початок