Відбудова зруйнованої ракетою багатоповерхівки в Умані: тендер ймовірно переграють

Відбудова зруйнованої ракетою багатоповерхівки в Умані: тендер ймовірно переграють

табурець черкаси, пресконференція керівника ОВА
Підсумкова пресконференція керівника ОВА Ігоря Табурця, 27 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

Тендер по реконструкції будинку в Умані, в який влучила російська ракета 28 квітня 2023 року, ймовірно переграють. Повʼязане це втратою довіри ОВА до підрядника.

Про це розповів на пресконференції керівник ОВА Ігор Табурець, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.

"Цей рік був негативно знаковим: в нас було 56 обстрілів, серед яких ракетні влучання, та атака дронів. За даними, внесеними до реєстру, у нас 453 об'єкти перебувають на обліку пошкоджених", — повідомив керівник ОВА.

Найбільших втрат, зі слів Табурця, зазнала Уманщина. Там внаслідок обстрілу РФ 24 загиблих, 31 поранений. Також ситуація з відбудовою зруйнованого ракетою будинку загальмувалася:

"Щодо відновлення — ми маємо непоганий показник — 126 об'єктів відновили. Робота над іншими триває, в нас визначені підрядники, які вестимуть реставрацію. Рік в нас сумнівний з тим, що підрядник тендер виграв, але результати, які він анонсував, я досі не побачив. Я думаю, що зазначені кошти мають бути повернені і ми проведемо тендер знову".

За словами керівника ОВА, ускладнення у реконструкції викликало те, що будинок, який потрібно реконструювати, побудований блоками і для відбудови потрібні плити, яких нині не виготовляють.

"Сума, яку дали авансом — шість мільйонів гривень. Це було пов'язано з демонтажем, я вимагав, щоб його у грудні завершили. Як пояснили на підприємстві, яке виграло тендер, що вони співпрацювали з підприємством, яке до речі, єдине в Україні виготовляє подібні бетонні блоки. Тому ми йому довірилися. Але жодні роботи до цього часу виконані не було — лише огородили стрічкою", — пояснив Табурець.

Нагадаємо, провели тендер 10 жовтня 2023 року, під час якого визначили компанію, яка займатиметься ремонтом.

"Це "УМАНЬРЕМБУД 2". Наразі визначається його придатність до виконання робіт, тобто ще немає кінцевого рішення. Передбачено, що буде реконструйовано протягом шести — восьми місяців. Відновлення буде відбуватися коштом держави, оскільки ми вже отримали субвенцію з державного бюджету в розмірі 67 з половиною мільйонів гривень, то ми маємо витрачати ці кошти для того, щоб відновити все і в межах цих коштів буде здійснюватися саме відновлення в тому числі й другого під’їзду. Додаткова субвенція виділена саме для цих робіт із міського бюджету міста Умань в розмірі семи мільйонів гривень", — пояснив Ігор Табурець.

Трансляція наживо:

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок