Снайпери армії РФ використовують приціли західного виробництва

Снайпери армії РФ використовують приціли західного виробництва

ЗМІ
Російський снайпер
Російський снайпер дивиться на українські позиції. Угруповання військ РФ "Захід" у невідомій точці України, 10 серпня, 2023 року. Фото: Russian Defense Ministry Press Service via AP

Деякі снайпери російської армії використовують оптичні приціли західного виробництва на війні проти України.

Про це йдеться у статті російського видання "Важные истории".

Як пише видання, на відеохостингу YouTube можна знайти десятки відеороликів, в яких російські військові демонструють приціли західних виробників, зокрема, Leupold (США), Nightforce (США-Японія), Holosun (США-Китай), Swarovski Optik (Австрія).

Журналісти видання, посилаючись на дані митниці РФ зазначають, що у 2022-2023 роках до Росії було ввезено оптичних прицілів на 16 мільярдів рублів з метою "для встановлення на мисливській зброї»" та "не для військового застосування".

"Але насправді як показує YouTube, принаймні частина потрапляє на війну в Україну", — йдеться у статті.

Серед "чемпіонів" з імпорту оптичних прицілів — російські інтернет-магазини "Поинтер" та "Навигатор".

Зокрема "Поинтер" із Санкт-Петербурга працює під слоганом "У нас є все для вдалого полювання". З початку війни компанія ввезла майже 50 тисяч прицілів американсько-китайського виробника Holosun на понад 3 мільярди рублів. А всього товарів для полювання та спорту, багато з яких теж використовуються на фронті – на 17 мільярдів російських рублів.

Так звані "мисливські" товари у "Поинтера" у 2022–2023 роках купували, зокрема, збройові компанії. Виробник гвинтівок Orsis та "Промтехнология" — на 55 мільйонів рублів. Магазин "Хант", яким володіють виробники гвинтівок Bespoke Gun — на 33 мільйони.

Московська компанія "Навигатор" від початку війни РФ проти України везла прицілів приблизно на 400 мільйонів рублів, у тому числі понад 2 тисяч від виробника Holosun (США-Китай). А всього товарів — на 4,5 мільярда рублів.

Серед покупців "Навигатора" — петербурзька "Технология", пов'язана з нині загиблим власником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним. Компанія закупила оптику, далекоміри, окуляри та інше обладнання на 140 мільйонів рублів. Московська збройова компанія, що випускає гвинтівки Bespoke Gun, придбала американські оптичні приціли Nightforce та інші товари на 12 мільйонів. А пов'язаний з нею мисливський магазин "Хант" — на 19 мільйонів рублів. Також у "Навигатора" купував товари й виробник гвинтівок Lobaev Arms ("Конструкторское бюро интегрированных систем") — на 21 мільйон рублів.

Видання зауважує, що ввезення прицілів та інших товарів для полювання до Росії відбувається завдяки паралельному імпорту — виробники, швидше за все, не знають, куди потрапляє їх товар. Зокрема "Поинтер" використовує посередників у Китаї, "Навигатор" — у Туреччині та Казахстані.

На початок