NYT: Росія перехоплює ініціативу на більшій частині фронту

NYT: Росія перехоплює ініціативу на більшій частині фронту

ЗМІ
NYT: Росія перехоплює ініціативу на більшій частині фронту
Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Останніми тижнями російські війська здобули невеликі територіальні успіхи на східному фронті України, використовуючи в виснажливих боях свою перевагу в живій силі.

Ситуацію на війні Росії проти України описала американська газета New York Times.

Видання пов'язує останні події на фронті із заявою президента України Володимира Зеленського про те, що військові просили його мобілізувати ще до 500 тисяч солдат.

Газета пише, що багато українців ще не були залученими до армії, і влада не хоче вдаватися до масової мобілізації, побоюючись загострення соціальної напруженості. Тим часом російські війська наближаються до міста Авдіївка, яке New York Times називає українським оплотом у Донецькій області.

Захоплення Авдіївки стало б стратегічним успіхом для Росії, адже це стрижень української оборони на Донбасі, а також символ опору. Підтримувані Росією сили намагалися взяти місто ще 2014 року.

"Нещодавні наступи Росії під Авдіївкою, а також навколо інших міст, таких як Куп'янськ, Бахмут та Мар'їнка, також є ще одним свідченням того, що Росія твердо перехопила ініціативу на більшій частині поля бою після того, як минулого місяця головний український генерал визнав, що літній контрнаступ застопорився", — йдеться у статті. Видання пише, що мова йде про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Перехоплення ініціативи, відзначає New York Times, пов'язане з втратами Росії, що збільшилися, на фронті. Один із українських військових у розмові з виданням описав російську тактику так:

"У нас більше людей, ніж у вас боєприпасів, куль, ракет та снарядів".

Газета зауважує, що Росія прогресу у бою на тлі політичної боротьби військової допомоги для України як у США, так і в Європі.

Що відомо про ситуацію в Авдіївці

Російська армія почала масштабний наступ на Авдіївку з початку жовтня, намагаючись оточити та захопити місто. Громаду постійно обстрілюють, у місті, за даними очільника міської військової адміністрації Віталія Барбаша на 19 грудня, лишається 1223 людини. 4 грудня влада остаточно з'ясувала, що 12-річний хлопець, якого шукали впродовж кількох місяців, виїхав з міста, виїхав із батьками з міста.

9 грудня 12 людей, які переховувалися в укритті Авдіївського коксохімічного заводу, вдалося евакуювати з міста.

Їжу в місто продовжують завозити, з Авдіївки продовжується евакуація. Людей намагаються вивозити з міста щодня, проте дорога з міста під обстрілами, тож бувають дні, коли евакуацію скасовують.

В місті не працює централізоване опалення та водопостачання, люди набирають воду у свердловинах та опалюють осели буржуйками, та російські військові, за словами Барабаша, прицільно атакують будинки, з яких видно дим, або місця, куди люди приходять по воду.

В місті з літа 2022 року не ховають людей, відколи армія РФ почала обстрілювати усі кладовища. Якщо є можливість, тіла вивозять, раніше в Очеретинську громаду, зараз далі. Іноді люди ховають своїх сусідів самотужки в приватному секторі.

На початок