"Слуги народу" в Університеті. Чому протестують студенти та чи можна проводити з'їзд у виші

"Слуги народу" в Університеті. Чому протестують студенти та чи можна проводити з'їзд у виші

"Слуги народу" в Університеті. Чому протестують студенти та чи можна проводити з'їзд у виші Дар'я Кінша, Суспільне

20 вересня президентська партія "Слуга народу" провела з’їзд на території головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У студпарламенті засудили такі дії політиків, утім, у партії заявили, що вони не порушували ані освітнє, ані виборче законодавство. Натомість правозахисниця зазначила, що відповідні дії політиків суперечать Конституції. Наступного дня після з'їзду, 21 вересня, біля червоного корпусу КНУ відбулась акція протесту з кількома десятками студентів, які вимагали відставки ректора.

Суспільне зібрало позиції сторін, а також проконсультувалося з юристкою на цю тему.

З чого все почалося

20 вересня політична партія "Слуга народу" провела передвиборчий з’їзд. За словами політиків, у дворі червоного корпусу університету президент Володимир Зеленський та члени партії розповідали про своє бачення розвитку Києва та презентували команду.

Конституція не робить виключення. Студпарламент засудив з’їзд "Слуги народу" на території Університету Шевченка. У партії відповілиУНІАН

З’їзд "Слуги народу" на території Університету Шевченка

У Студентському парламенті університету відреагували на дії політиків, зазначивши, що вони порушили таким чином законодавство.

"СПУ засуджує будь-які акції політичного характеру, в тому числі політичну агітацію на території університету, а також використання назви Київського національного університету імені Тараса Шевченка для задоволення політичних інтересів", — йдеться у роз'ясненні студпарламенту.

Там звернули увагу, що відповідно до частини 3 статті 31 Закону України "Про освіту", політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти. Ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України "Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти" від 14 вересня 2020 року 1/9-525.

Студпарламент вбачає у публічному заході, що проводиться політичною партією "Слуга народу" на території університету порушення норм чинного законодавства України, та наголошує на недопустимості таких заходів також і з міркувань шкоди для репутації вишу.

СПУ наголосив, що у розумінні вищенаведених норм не має значення, чи проводяться подібні заходи безпосередньо у самій будівлі університету чи на її території, чи публічні заходи офіційно оголошені як політичні, чи їхній політичний характер витікає з наявності політичної символіки та політичних фігур, що асоціюються з конкретною політичною партією.

Студенти проти

21 вересня о 10:00 під стінами Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась акція "Освіта без політики". Як повідомила кореспондентка Суспільного, під червоним корпусом вишукувалося кілька десятків студентів.

Конституція не робить виключення. Студпарламент засудив з’їзд "Слуги народу" на території Університету Шевченка. У партії відповілиДар'я Кінша, Суспільне

Студентська акція під КНУ

Учасники мітингу вимагали відставки ректора на час проведення незалежного розслідування і вважають неприйнятним, що у вищому навчальному закладі відбувся з'їзд партії "Слуга народу".

Студпарламент засудив з’їзд "Слуги народу" на території Університету Шевченка. У партії відповілиДар'я Кінша, Суспільне

Студенти зібралися на акцію протесту біля червоного корпусу

Немає кандидата — немає і порушення. Що кажуть "слуги народу"

Суспільне намагалося зв'язатися із головою парламентської фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією, першим заступником голови фракції Олександром Корнієнком, заступницею голови фракції Євгенією Кравчук, щоб отримати їхній коментар з приводу цієї ситуації. На телефонні дзвінки Арахамія та Кравчук не відповіли. Телефон Корнієнка виявився вимкненим. Помічниця кандидатки у мери Києва Ірини Верещук повідомила журналістці Суспільного, що "Ірина Андрієвна зайнята і не має можливості вам відповісти".

21 вересня пресслужба партії оприлюднила офіційний коментар на сторінці у Facebook. У політичній силі наголосили, що захід у КНУ в неділю, 20 вересня, було проведено із дотриманням законодавства: як виборчого, так і освітнього.

"Захід відбувся на частині відкритої території вишу вихідного дня, коли не здійснюється освітній процес, за відсутності викладачів і студентів. При цьому не використовувались жодні аудиторії або будівлі закладу освіти, його працівники не залучались до організації, а сцену було демонтовано і прибрано в неділю (20 вересня — ред.)", — повідомили у пресслужбі партії.

У "Слузі народу" наголосили, що будь-яка агітація може здійснюватися лише після появи відповідних суб’єктів виборчого процесу, а місцева організація партії стає суб’єктом лише після висування кандидатів. У пресслужбі зауважили, що наразі в партії цей процес досі триває.

Конституція не робить винятків

У коментарі Суспільному членкиня правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко зазначила, що партія "Слуга народу" не мала право проводити з'їзд на території університету.

Вона наголосила, що відповідно до статті 37 Конституції України, політичні партії та її структурні підрозділи не мають права діяти на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.

"Конституція не робить винятків — це святковий день, не святковий день, чи хотіла партія впливати на свідомість студентів. Конституція чітко говорить, що партія не має створюватися і діяти, зокрема, якщо ми беремо цей випадок, в університеті імені Тараса Шевченка", — наголосила правозахисниця.

Кириченко додала, що у виборчому кодексі є стаття 53, згідно з якою під час передвиборчих кампаній агітація не має відбуватися на заходах, які організовані освітнім закладом.

"Але тут можна говорити, що, мабуть, університет Шевченка просто дозволив провести, але це не був його захід. Ці положення, які є зараз в новому виборчому кодексі, перш за все, з'явилися через таку практику, коли намагалися різні політичні сили у різний час використовувати приміщення державних організацій, установ, органів влади", — зазначила вона.

Що відомо

  • 20 вересня у внутрішньому дворі головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся з'їзд київського осередку партії "Слуга народу".
  • На ньому президент Володимир Зеленський офіційно представив кандидатку в мери Києва від "Слуги народу" Ірину Верещук, а також був оголошений список кандидатів від партії на виборах до Київради.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди