"Війну треба перенести якомога ближче до Кремля" — глава СБУ

"Війну треба перенести якомога ближче до Кремля" — глава СБУ

"Війну треба перенести якомога ближче до Кремля" — глава СБУ
Василь Малюк. Фото: СБУ

Глава СБУ Василь Малюк заявив, що спецслужба посилює роботу в тилу, аби перенести війну якомога ближче до Кремля. Серед пріоритетних цілей — військові кораблі Росії, військові бази, логістичні коридори поставок зброї тощо.

Про це генерал-майор повідомив у інтерв'ю Politico.

"СБУ завдає цілеспрямованих точкових ударів. Ми жалимо ворога голкою прямо в серце. Кожна наша спецоперація переслідує конкретну ціль і дає свій результат. Усе це в комплексі ускладнює можливості РФ для ведення війни в Україні та наближає нашу перемогу", — зазначив Малюк.

Зі слів глави Служби безпеки, зараз триває робота над тим, щоб відтіснити Чорноморський флот РФ з Криму з допомогою морських дронів Sea baby, які вразили Кримський міст, а також низку російський військових кораблів.

Агентство вказує, що атаки дронів Sea baby змусили Москву перевести більшу частину свого флоту з окупованого Криму, що дозволило Україні відновити використання своїх портів для судноплавства.

Генерал-майор розповів, що СБУ ретельно обирає цілі перед тим, як завдати удару, в першу чергу працюючи по військових об'єктах або тих, які окупанти використовують для виконання своїх бойових завдань і матеріально-технічного забезпечення армії РФ.

Малюк наголосив, що більшість своїх операцій Служба безпеки проводить на території України — на Донбасі, в Криму та Чорному морі.

"Це наша земля, і ми будемо використовувати всі можливі методи, щоб звільнити її від окупантів. Ми діємо повністю згідно з нормами міжнародного права", — підкреслив глава СБУ.

Генерал-майор додав, що Служба безпеки України завжди шукає нові рішення та пообіцяв, що "бавовна палатиме й надалі".

Атака дронів на Росію 17 грудня

Міністерство оборони РФ 17 грудня поінформувало про нічну атаку 35 безпілотних літальних апаратів. Вибухи чули у Липецькій, Ростовській та Волгоградській областях.

Згодом джерела Суспільного в правоохоронних органах заявили, що дрони вдарили по аеродрому "Морозовськ" у Ростовській області. Це була спільна спецоперація СБУ й ЗСУ.

Співрозмовники вказали, що на летовищі в момент атаки перебувало до 20 літаків винищувачів. Окрім цього, на території аеродрому розміщувались 3 радіолокаційні станції та інша техніка.

"Атакували аеродром безпілотниками. І хоча у РФ вже традиційно встигли заявити, що всі БПЛА було збито, в реальності СБУ разом із ЗСУ завдали ворогу суттєвого ураження техніки", — додали джерела.
На початок