В Україні планують виготовити 1 мільйон FPV-дронів

В Україні планують виготовити 1 мільйон FPV-дронів

FPV-дрон
FPV-дрон. Ілюстративне фото: Getty Images

В Україні у 2024 році планують виготовити 1 мільйон FPV-дронів, понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу безпілотників із дальністю від тисячі кілометрів.

Про це заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Він нагадав, що на підсумковій пресконференції Зеленський заявив, що Україна в наступному році виробить мільйон дронів.

"І це мова тільки про FPV дрони. Вже в грудні ми виробляємо понад 50 тисяч FPV дронів. Окрім FPV дронів ми вже спроможні виробити наступного року понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності (сотні км), та 1000+ дронів з дальністю за 1000 км", — написав Камишін у Телеграм.

За словами міністра, всі виробничі спроможності готові.

Що відомо про "Армію дронів"

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.

У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".

Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.

На початок