"Дія" їде в Еквадор, а США виділяють $150 млн на цифровізацію України

"Дія" їде в Еквадор, а США виділяють $150 млн на цифровізацію України

Бріджит Брінк
Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк виступає на Diia Summit, Київ, 19 грудня 2023 року. Фото: Михайло Федоров/Telegram

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк оголосила про нову допомогу від Сполучених Штатів на цифровізацію — 150 мільйонів доларів на 5 років. Також за підтримки USAID відбудеться експорт "Дії" в Еквадор.

Про це написав на своїй сторінці в Telegram віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ці новини оголосили на Diia Summit 2023, який відбувся напередодні.

"За підтримки Штатів ми запускаємо багато корисних послуг та цифрових проєктів, які вже спростили життя українців і зробили державу прозорішою. США постійно виділяють гроші на цифровізацію, а уряд України ефективно їх використовує і запускає революційні сервіси з антикорупційним ефектом", — написав міністр.

Кошти від Штатів скерують на прискорення цифровізації, прозорість відбудови та запуск цифрових проєктів, які протидіють корупції.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер анонсувала, що за підтримки організації відбудеться експорт "Дії" в Еквадор. На основі української розробки Еквадор створить власний діджитал-продукт. Перемовини про співпрацю тривають ще з 10 країнами. Зокрема, іде комунікація із Замбією та Колумбією про впровадження цифрових продуктів на базі "Дії".

Останні новинки в "Дії"

19 грудня оголосили про назку інших нововведень у "Дії". Зокрема, президент Володимир Зеленський на Diia Summit 2023 анонсував можливість купівлі-продажу автівок та обмін сертифіката "єВідновлення" на житло. Нова послуга стосуватиметься вторинного ринку і першого продажу автомобіля за рік.

А в Мінцифри розповіли, що з'явиться послуга "єПідприємець", можна буде автоматично змінити дані ФОПу, оновиться дизайн "Дії" для ліпшого захисту від підробок порталу тощо. Детальніше — в матеріалі Суспільного.

Крім того, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 19 грудня анонсував, що дані про всі укриття будуть інтегровані у портал державних послуг "Дія" — там створять інтерактивну мапу.

На початок