Батьки полеглого захисника з Вінниччини у пам'ять про сина мріють відкрити центр реабілітації для оборонців

Батьки полеглого захисника з Вінниччини у пам'ять про сина мріють відкрити центр реабілітації для оборонців

Батьки полеглого захисника з Вінниччини у пам'ять про сина мріють відкрити центр реабілітації для оборонців
Полеглий захисник на псевдо "Вольт" Давид Іщенко із Ладижина, що на Вінниччині. Фото: Валерій Іщенко

Батьки полеглого захисника Давида Іщенка із Ладижина, що на Вінниччині, хочуть відкрити центр реабілітації для поранених оборонців у пам'ять про сина. Зробити це планують за компенсацію від держави, на яку мають право рідні загиблих військовослужбовців, розповів Суспільному тато захисника Валерій Іщенко.

За словами чоловіка, створення центру — було мрією Давида і його останньою волею. Чоловік уже знайшов будівлю на Закарпатті, за яку потрібно сплатити 80% від суми — це 7 мільйонів гривень. Однак грошей від держави поки не надходило.

Всього ж будинок, де родина Іщенків планує облаштувати центр реабілітації для поранених захисників, коштує 9 млн грн. Як розповів Валерій Іщенко, самотужки вдалося зібрати 4 мільйони завдатку, ще 3 мільйони гривень потрібно сплатити до кінця року. Решту 2 мільйони гривень — впродовж 2024 року.

Чоловік просить небайдужих підтримати їхню родину, або ж готовий взяти гроші у борг у меценатів чи підприємців.

"Може є якийсь меценат, щоб просто позичити. Я нотаріально все оформлю. Я копійки не витрачу на щось інше, не можу. Ці гроші дитина заробила своєю смертю, розумієте? Цей комплекс розташований у 500 метрах від термальних вод. Ми там хочемо ще побудувати спортзал на території, поставити тренажери для реабілітації. Хочу зробити там кімнату і пам'ятник. Не лише в пам'ять про Давида, а і решти бійців, які загинули. Діти 20-25 років загинули, щоб ми жили", — сказав Валерій Іщенко.

Давиду Іщенку на псевдо "Вольт" було 22 роки. До військкомату хлопець пішов у перший день повномасштабного вторгнення РФ. Майже рік служив у 12-му батальйоні Тероборони, воював у складі батальйону "Вовки Да Вінчі", був сапером. Загинув 20 травня під час виконання бойового завдання біля Бахмуту, на Донеччині. Евакуювати тіло вдалося лише у серпні. Про це розповів тато бійця.

Що відомо

  • Сім'ї військовослужбовців, які загинули, захищаючи Батьківщину під час повномасштабної війни, мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень. Це право забезпечує Постанова Кабміну від 28 лютого.

На початок