У Франції помер кінорежисер Отар Іоселіані

У Франції помер кінорежисер Отар Іоселіані

У Франції помер кінорежисер Отар Іоселіані
Кінорежисер Отар Іоселіані. Фото: з телеграм-каналу Юрія Роста

У Франції у віці 89 років помер лауреат міжнародних кінофестивалів грузинський і французький кінорежисер Отар Іоселіані.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на журналіста Юрія Роста.

Отар Іоселіані народився в Тбілісі 1934 року. Навчався в Москві. Почав знімати кіно в 1960-ті роки. У Франції режисер жив і працював з початку 1980-х років.

Серед найвідоміших фільмів Іоселіані — зняті ще в СРСР "Жив співочий дрізд" і "Пастораль", а також зняті у Франції "Фаворити місяця", "Полювання на метеликів" і "Прощай, дім рідний" ("Істина у вині").

Кінотрилогія "Листопад", "Жив співочий дрізд" і "Пастораль" отримала нагороди міжнародних фестивалів у Каннах і Берліні. Кілька фільмів Іоселіані також отримували премії Венеціанського міжнародного кінофестивалю. 1999 році режисер був нагороджений премією Європейської кіноакадемії.

У 2002 році за "Ранок понеділка" Іоселіані отримав на Берлінському міжнародному кінофестивалі нагороду "Срібний ведмідь" як найкращий режисер.

У 2006 році Іоселіані став кавалером французького ордена Почесного легіону.

Митець критикував російську владу через війни в Чечні та проти Грузії 2008 року. У 2022 році режисер різко засудив російське вторгнення в Україну. Іоселіані назвав президента РФ Володимира Путіна "вбивцею" і порівняв його з Гітлером.

На початок