Влада Кувейту оголосила імʼя нового еміра

Влада Кувейту оголосила імʼя нового еміра

ЗМІ
Емір Кувейту шейх Машааль аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах
Новий емір Кувейту шейх Машааль аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах на саміті Ради співробітництва Перської затоки у Саудівська Аравія, грудень 2021 р. Фото: Bandar Aljaloud/Saudi Royal Palace via AP

Спадковий принц Кувейту шейх Машааль аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах проголошений новим еміром. Він став наступником померлого в суботу шейха Навафа.

Про це повідомляє Anadolu Agency.

У своїй заяві Кабінет міністрів Кувейту офіційно проголосив шейха Машааля новим еміром країни. Згідно з конституцією Кувейту, наслідний принц бере кермо влади, коли настає його черга.

Він зможе приступити до влади тільки після складання присяги перед однопалатним парламентом. Зараз Машаалю 83 роки та вважається найстаршим у світі спадкоємним принцом.

Новий емір має рік, щоб призначити свого наступника. Шейх Наваф помер у віці 86 років. 29 листопада державний міністр у справах канцелярії еміра Мухаммед Абдалла аль-Мубарак ас-Сабах повідомив про госпіталізацію монарха. Згідно з заявою міністра, стан шейха був стабільним, йому надавалася необхідна медична допомога. Покійний емір Кувейта вступив на престол 30 вересня 2020 після смерті свого зведеного брата Сабаха, який очолював країну з 2006 по 2020 рік.

Довідка: емір або амір — титул правителя або князя в деяких мусульманських країнах Азії й Африки.

На початок