Україна вирішила 20-річний спір з Румунією щодо каналу "Дунай-Чорне море"

Україна вирішила 20-річний спір з Румунією щодо каналу "Дунай-Чорне море"

Україна вирішила 20-річний спір з Румунією щодо каналу "Дунай-Чорне море"
Фото: Міндовкілля

Україна на полях 9-ї Наради Сторін Конвенції ЕспоКонвенція ЕСПО – це міжнародний договір, що зобов’язує держави проводити оцінку впливу на довкілля комерційних проєктів у випадку, коли такі проєкти можуть вплинути на довкілля іншої держави.Конвенція Європейської економічної комісії ООН набула чинності у вересні 1997 року, її підписали понад 40 країн. Україна ратифікувала Конвенцію ЕСПО в 1999 році. вирішила 20-річний спір з Румунією з виконання її вимог при будівництві каналу "Дунай-Чорне море".

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

"Ми виконали "домашню роботу" і здолали довгий шлях з приведення у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого", — написав Стрілець.

Канал "Дунай-Чорне море" — судноплавний канал в Румунії, що сполучає Чорне море з судноплавною частиною русла Дунаю. Канал відгалужується від русла Дунаю в зоні старого порту Чернаводе і прямує плато Добруджа, через населені пункти Меджидія і Мурфатлар, що стали внутрішніми портами, до морського порту Констанца.

Як зазначає "Радіо Свобода", міждержавний спір стосовно каналу "Дунай – Чорне море" тривав ще з 2004 року, відколи Україна запустила плавання каналом в "експериментальному режимі". Тоді Румунія та Європейська комісія виступили проти, посилаючись на природоохоронний статус дельти й відсутність оцінки впливу судноплавства на довкілля.

На початок