15% українців взагалі не мають навичок з цифрової грамотності. Щоб виправити цеМіністерство цифрової інформації планує запустити освітню онлайн-платформу з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта"
"Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час презентації дослідження цифрової грамотності українців.
Платформа має запуститися 21 січня
Курс складатиметься з п'яти курсів для різної цільової аудиторії та подаватиметься у форматі серіалу.
Дослідження відомства показало, що 15% опитаних українців взагалі не мають навичок з цифрової грамотності. У процесі визначення даних, було опитано 1800 осіб від 18 до 70 років, різної статі та територій, за виключенням окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим.
Окрім того, ще 37,9% українців у віці 18 – 70 років мають цифрові навички на рівні нижче середнього. При цьому найгірше українці розбираються у роботі з програмним забезпеченням.
За даними міністерства, найнижчий рівень цифрової грамотності у центрі країни, найкраще — на півдні та на заході.
При цьому у підвищенні навичок найбільше зацікавлені діти від 10 до 17 років — 67,5%.