"Київстар" повністю відновив мобільний інтернет в одній області

"Київстар" повністю відновив мобільний інтернет в одній області

Смартфон
Смартфон, зв'язок. Фото: Adrienn/pexels

Мережа "Київстар" відновлюється після наймасштабнішої в телеком галузі кібератаки. Абонентам доступний голосовий зв`язок, також працює послуга "Домашній Інтернет". "Київстар" відновив мобільний інтернет в Івано-Франківській області.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі "Київстару".

"Понад 90% базових станцій мобільного зв`язку на підконтрольній Україні території знаходяться у працездатному стані. Абонентам доступний голосовий зв'язок, також працює послуга "Домашній Інтернет". Розпочато відновлення послуг мобільної передачі даних. Так, першою областю, де Київстар відновив мобільний інтернет, стала Івано-Франківська", — йдеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що стабілізація роботи мережі і відновлення інших послуг проводиться поступово, щоб уникнути перевантаження мережі.

"В деяких населених пунктах все ще виникають короткочасні складнощі із якістю зв`язку, але наші спеціалісти їх усувають. Компанія працює над відновленням інших послуг, про що ми оперативно повідомлятимемо", — йдеться у повідомленні.

У "Київстарі" нагадали, що якщо ваша SIM-картка не реєструється в мережі, треба перезавантажити телефон, або включити і виключити "авіа" режим.

Хакерська атака на "Київстар"

Уранці 12 грудня абоненти "Київстар" поскаржилися на збій зв'язку, згодом у компанії заявили про потужну хакерську атаку.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков висловив сподівання, що за кілька годин роботу "Київстару" відновлять.

У компанії запевнили, що персональні дані абонентів не скомпрометовані.

13 грудня хакерська група "Солнцепек" з Росії взяла на себе відповідальність за атаку на ІТ-інфраструктуру "Київстару". Кіберзлочинці пояснили мотиви тим, що компанія забезпечує зв'язком ЗСУ.

Президент компанії Комаров заявив, що хакерам вдалося вразити кіберзахист оператора мобільного зв'язку через скомпрометований обліковий запис одного зі співробітників.

У деяких абонентів "Київстару" ввечері 13 грудня почав з'являтися зв'язок.

На початок