Зеленський зустрівся з представниками норвезького бізнесу

Зеленський зустрівся з представниками норвезького бізнесу

Зеленський під час зустрічі з норвезьким бізнесом
Президент України під час зустрічі з норвезьким бізнесом, 13 грудня 2023 рік, Осло. Фото: офіс президента України

Під час візиту до Норвегії президент Володимир Зеленський разом із прем’єром Йонасом Гаром Стере провів зустріч із представниками норвезьких ділових кіл.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Зеленський подякував усім норвезьким оборонним компаніям, які виготовляють зброю, що допомагає українцям захищати життя, і запросив їх до локалізації свого виробництва в Україні. Він розповів, що українські військові, зокрема, високо цінують норвезькі ЗРК NASAMS.

Президент зазначив, що Україна зацікавлена у співпраці з норвезькими компаніями в галузі оборонної промисловості, зокрема з використанням практичного досвіду, набутого під час цієї війни. Україна також хотіла б запроваджувати відповідні освітні програми.

Володимир Зеленський розповів бізнесу про пріоритетні напрями відбудови України після війни.

"Ми поставили собі завдання – думати про майбутнє навіть під час війни", – сказав він.

Глава держави наголосив, що Україна і далі здійснює реформи, зокрема в антикорупційній сфері, судовій системі, виконує рекомендації МВФ, Світового банку та Європейської комісії.

Президент розповів про продовження курсу на цифровізацію України та її економіки. Він зауважив, що атаки на українську енергетику торік вказали на необхідність більшого захисту та реформування енергетичної системи, її децентралізації.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з норвезьким бізнесом, 13 грудня 2023 рік, Осло. Фото: офіс президента України
Президент України під час зустрічі з норвезьким бізнесом, 13 грудня 2023 рік, Осло. Фото: офіс президента України

З огляду на позитивний досвід співпраці в галузі відновлюваної енергетики президент запропонував профільним компаніям долучитися до зусиль з відбудови України на принципах енергоефективності та "зеленого" переходу.

Також було обговорено питання можливої активізації двосторонньої співпраці в агропромисловій галузі.

Як повідомили на сайті норвезького уряду, на зустрічі були присутні представники 14 компаній Норвегії. Зокрема топменеджери компаній: Equinor, Yara, Statkraft, DNB, Aker, Itera, DNV, NFM, Scatec, TietoEvry, Kongsberg, Teledyne, Emergy та Наммо.

"Ми передали багато військового матеріалу зі складів Збройних сил, а також закуповуємо матеріали та обладнання безпосередньо у промисловості – наприклад, систему протиповітряної оборони Nasam від Kongsberg, артилерійські боєприпаси від Nammo та дрони від FLIR", — сказав міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

За його словами, більша частина пожертв надходитиме безпосередньо від промисловості.

Президент Володимир Зеленський вранці 13 грудня прибув до Норвегії з неоголошеним візитом, щоб взяти участь у саміті Північних країн і зустрітися з прем'єр-міністром країни Йонасом Гар Стьоре.

На початок