Підкорив марафонську дистанцію. Легкоатлет з Дніпра переміг на міжнародних змаганнях у Болгарії Суспільне. Дніпро

Легкоатлет з Дніпра Артем Казбан переміг на міжнародних змаганнях у Болгарії, подолавши 42 кілометри та 195 метрів. Артем Казбан фінішував на 2 хвилини раніше бігуна із Туреччини. Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з марафону пройшов 13 вересня, змагалися спортсмени з 12 країн.

Суспільне поспілкувалось із переможцем.

У Болгарії Артем Казбан здобув свою другу за 16 років спортивної кар’єри перемогу у марафоні.

Спортсмен згадує: у 14 вперше пробіг крос за школу, у 18 – потрапив до збірної України. У 2010 Артем став бронзовим призером Кубка Європи. Розповідає, марафон – не найулюбленіша дисципліна, але результатом задоволений.

«Першу половину бігли вп’ятьох, представники Туреччини, Болгарії, Румунії, потім вдвох бігли до 40-го кілометра. На останніх двох я вже зрозумів, що треба бігти, вигравати та і все. Виграв у нього дві хвилини», – розповів спортсмен.

Готувався до пів марафону, але в останній момент організатори заявили, що учасники бігтимуть марафонську дистанцію – це трохи більше 42 кілометрів. Тому, говорить Артем, підготовки не вистачало, можливо, допомогла погода. Спортсмен запевняє, для таких дистанцій – це надважливо.

«Були гірки дуже серйозні, спека, на фініші був 31 градус. А один градус вже грає важливу роль, тому що організм нагрівається і все, слабкість. Бігли через грушевий сад, то там будо так класно, десь кілометра 2-3 по саду», – сказав він.

Тренування 7 разів на тиждень. За словами легкоатлета, за цей час пробігає приблизно 180 кілометрів. Не забувати треба і про моральне загартування, говорить Артем.

«На кожних змаганнях я ставлю собі ціль, це чи час, чи місце. Так перевіряєш себе на стійкість, на готовність, тому що підготовка до марафону триває довгий час – 3-4 місяці», – зазначив бігун.

Артем каже: щоб гідно конкурувати, треба змагатись, а стартів зараз мало, особливо через карантин. Восени легкоатлет планує пробігти наступний марафон.